Zdeněk: „Mým cílem bylo stáhnout opasek alespoň o čtyři dírky a zpevnit bolavá záda.“

Zdeněk vyzkoušel spoustu cviční na internetu, pořád to však nebylo ono. Jednoho dne narazil na kompletní program, který mu dovoloval cvičit z domu, takže se kromě práce stíhal věnovat i své rodině. Členem Výzvy 21 dní je téměř jeden rok a i přesto, že svých cílů už dávno dosáhl, pokračuje dál. Prostě ho to baví. AHOJ ZDENKU, ŘEKNI NÁM NĚCO O SOBĚ.. Jmenuji se Zdeněk a letos mi bude čtyřicet. Žiju se svou rodinou v malé vesničce v podhůří Orlických hor.  Mám čtyři děti, 15, 12, 3 a dvouměsíční holčičku. Pracuji jako strojní konstruktér. Zabývám se konstrukcí a výrobou jednoúčelových strojů do potravinářství a jiných průmyslů. Můj koníček je právě rodina a zábava při akcích s rodinou i kamarády. Vím, že je to zvláštní koníček, ale rád dělám stojky – kdekoli a kdykoli. JAKÉ BYLY DŮVODY PRO TVŮJ VSTUP DO VÝZVY 21 DNÍ A S JAKÝMI CÍLI JSI DO PROGRAMU VSTOUPIL? Po něčem takovém jsem „toužil“ už dávno, ale nevěděl jsem, co a jak. Mám moc rád pohyb, ale v poslední době jsem ho omezil pouze na pohyb kolem domu a pracovní aktivitu. A jelikož v práci sedím, muselo se stát, co se stalo. Začal jsem se pěkně kulatit. Navíc mám odjakživa problémy se zády a moje sedavé zaměstnání to jen zhoršovalo.

Na jedné akci mi řekl kamarád: „Ále, copak se Ti to tady varhaní na zádech?“ A to mě nakoplo k tomu, abych začal hledat výzvy – na břicho, na nohy, na všechny možný části těla.  Nakonec na mě vyskočila právě Výzva21dní. Po zhlédnutí všech informací a videí jsem konstatoval, že tohle chci. Musel jsem tedy ještě asi týden váhat, ale nedalo mi to spát. Nakonec jsem kliknul a přihlásil se.

Můj cíl – Stáhnout opasek alespoň o čtyři dírky (8 cm), sundat 5 kg a zpevnit moje bolavá záda. JAK DLOUHO CVIČÍŠ S PROGRAMEM VÝZVA 21 DNÍ A JAKÉ JSOU TVOJE DOSAVADNÍ VÝSLEDKY? Výzvu cvičím důkladně od 1. 9. 2016, skončila v polovině prosince. Potom byly Vánoce a po nich jsem začal znovu od třetí fáze. Po jejím ukončení jsem si natrhl kolenní vaz a rázem bylo po cvičení.  Jídelníček se mi částečně zhroutil a já čekal jen na povel od lékaře. Po šesti týdnech jsem byl ready. Řekl jsem si, že začnu na pohodičku od druhé fáze. Bavilo mě to. Druhou fázi jsem dokončil, ale pak jsem řekl, že bych na sebe měl být tvrdší a přihlásil jsem se do Výzvy pro pokročilé. TAB-LICHY CO TĚ NEJVÍC MOTIVUJE? Moje motivace je zrcadlo. Ne, že bych se nějak důkladně prohlížel, ale je to obraz toho, že se něco děje a že se to děje správným směrem. Myslím, že většina lidí, co jsou ve Výzvě, to mají podobně –  pohled do zrcadla nás přestává děsit. Stává se to častějším jevem. Další velká motivace je pro mě naše facebooková skupina. Tady je motivace na denním pořádku. Vidět, že i ostatní jsou úspěšní a snažíte se jim vyrovnat. V neposlední řadě taky chuť a radost z pohybu. JAK TVOJI PROMĚNU VNÍMÁ RODINA A BLÍZCÍ? Moje rodina je skvělá. Podporují mě. Mají zájem o to, co dělám. Ptají se, jak to pokračuje a co bude dál. CO PRO TEBE ZNAMENÁ NEJVĚTŠÍ PŘEKÁŽKU A S ČÍM BOJUJEŠ? Nemám větší překážky. Trochu mě trápí můj jídelníček, někdy zlobí záda a občas mě honí mlsná. S tím bojuju.

1

DO JAKÉ MÍRY JSI UPRAVIL SVŮJ JÍDELNÍČEK? Jídelníček prošel kompletní změnou. Vyřadil jsem obecně známé věci, které každý ví, že nejsou správně (smažené, drtivou většinu sladkého, sladké pití, mléko a cukr z kávy, tučné). Já potřeboval pošťouchnout od Tomáše. Myslím, že můj jídelníček čekal až na Výzvu a Tomášovy rady. Vyřadil jsem pečivo, piju jen čistou vodu, zařadil jsem hodně zeleniny a maso. A co vůbec miluju a zvykl jsem si, jsou večerní zeleninové saláty s masem, nebo s rybou. Sám to nechápu, ale postupně, krok za krokem to podle Tomáše funguje. A ani mi nepřišlo, že by to bylo náročné. Je to super!

ZMĚNIL SE TVŮJ ZDRAVOTNÍ STAV? Jak jsem psal na začátku, trápí mě záda. Bohužel si myslím, že v tomhle směru už nikdy nebudu úplně zdravý, ale díky Výzvě se moje problémy snížili minimálně o 50 %. Velkým přínosem je pro mě ten příval pozitivní energie. CO TI NA VÝZVĚ NEJVÍCE VYHOVOVALO? Nejvíce mi sedí (a i mojí rodině), že můžu cvičit doma, nemusím odcházet do posilky. Rozbalím svoji starou karimámu, navléknu svoje sváteční tílko na cvíčo a můžu začít. To je veliké plus.  Perfektní je taky to, že jsem nemusel přemýšlet, co vlastně cvičit, sestavovat tréninky a hlídat čas. Je to celé pohoda, všechno tohle udělal už Tomáš a ještě k tomu mě dokáže skvěle vyhecovat. JAKÁ JSOU TVOJE BUDOUCÍ PŘEDSEVZETÍ, VYSNĚNÉ CÍLE? Můj cíl byly nějaké ty centimetry a kila, ale postupem času mám na paměti si osvojit tuhle velkou změnu, vydržet, neuklouznout. Chci pokračovat dál. Můj cíl bylo vlastně i vstoupit do Výzvy pro pokročilé. A to se mi teď splnilo. Jsem přihlášený a prvních sedm dní nanečisto mám za sebou. Jde to skvěle a těším se na další dny úplně stejně jako na začátku! Absolvovali jste program Výzva 21 dní a chtěli byste se podělit o své zážitky, postřehy a výsledky? Neváhejte nás kontaktovat na email marketing@vyzva21dni.cz. Každý účastník rozhovoru od nás dostane slevu na nákup na GORILLA Fitness Eshop v hodnotě 500,- Kč.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů