Výzvařka Ivka: „Konečně jsem porazila vlastní lenost!“

Změna životního stylu nebývá často spojena pouze s touhou po krásné postavě. Ivce její nadváha nedělala nikdy příliš těžkou hlavu. Lenost byla vždy silnější než touha po změně. Pak ale přišla diagnóza těhotenské cukrovky a následná vidina budoucnosti po boku inzulínových injekcí. Neváhala a vrhla se po hlavě do Výzvy. Prvních 23 kg má dole a jak sama říká, zdaleka nekončí!

IVKO, ŘEKNI NÁM NĚCO O SOBĚ…
Jmenuji Iva, pracuji v umělecko-průmyslovém muzeu. Moje koníčky jsou hlavně děti, jízda na kole a teď program Výzva 21 dní. Jinak mezi moje velké životní záliby patří rychlá auta a jízda v nich. Samozřejmě, když vezu děti, tak jedu opatrně, ale když jsem sama, stává se ze mě závodník.

JAKÉ BYLY DŮVODY PRO TVŮJ VSTUP DO VÝZVY 21 DNÍ A S JAKÝMI CÍLI JSI DO PROGRAMU VSTOUPILA?
Prostě už jsem toho měla plný zuby. Já jsem byla taková celý život. Neustále jsem poslouchala od svých rodičů a okolí ať se sebou něco dělám, ale nikdy jsem to moc neřešila. Zlom nastal, když mi při posledním těhotenství diagnostikovali těhotenskou cukrovku. To znamenalo, že jsem musela okamžitě začít aktivně řešit jídlo. Ne kvůli sobě, ale kvůli svojí malé. Malá se naštěstí narodila zdravá, ale mě bylo řečeno, že mám náběh na cukrovku a že je velká pravděpodobnost, že si do pěti let budu muset píchat inzulín. A to já rozhodně nechci.

MĚLA JSI OBEZITU V RODINĚ?
Moje babičky byly vždycky krev a mlíko, ale moje máma byla třeba vždycky hubená. Až když přestala kouřit, tak trošku přibrala a teď je taky ve Výzvě.

JAK REAGOVALO OKOLÍ NA TO, ŽE HUBNEŠ A ŽE JSI V NĚJÁKÉM PROGRAMU?
Když jsem začala, nikdo mi nevěřil. Já jsem byla totiž odjakživa líný člověk. Mě dostat na procházku, to byl nadlidský úkol. A to ani nemluvím o tom, když mě chtěl táta dostat na kolo. Až teď se najednou všechno otočilo a najednou tahám všechny ven já. A nejen ven, do Výzvy už přistoupila máma, sestra i spousta mých kamarádů, protože vidí, že to funguje. I 15letý syn by chtěl od září vstoupit taky.

JAK DLOUHO CVIČÍŠ S PROGRAMEM VÝZVA 21 DNÍ A JAKÉ JSOU TVÉ DOSAVADNÍ VÝSLEDKY?
Když jsem začala hubnout, měla jsem 105 kg, dnes jsem se schválně kvůli rozhovoru zvážila a mám 82. Takže nějakých 23 kg od února do července. Ale kvůli vážným osobním problémům jsem z toho třeba dva měsíce skoro necvičila a držela hlavně jídelníček. V tom mi hodně pomohl Jakub Jiřičný, se kterým jsem hodně řešila otázku nesnídání.

i+m

Ivka a spoluzakladatel Výzvy 21 dní Marek Jehlička na letním srazu.

 

MÁŠ PROBLÉMY S JÍDELNÍČKEM?

Teď už vůbec. Máma si myslí, že jím divně. Já si myslím, že jím suprově. Po poradě s Jakubem držím dopolední půsty a hrozně mi to vyhovuje. Spousta lidí se diví, že nesnídám a tvrdí mi, že to není dobře, ale já cítím, že je to správně. Co se týče množství jídla, v životě jsem toho nesnědla tolik jako teď. Ale jím zdravé věci. Hrozně mě baví, že můžu sníst hromady jídla (i večer!!) a nepřibírám.

CO PRO TEBE ZNAMENÁ NEJVĚTŠÍ PŘEKÁŽKU A S ČÍM BOJUJEŠ?
Teď momentálně bojuji pouze s financemi a šetřím na Výzvu pro pokročilé. Jinak mi nestojí v cestě absolutně nic. Děti i rodiče mě podporují. Lenost jsem úspěšně porazila. Cvičení mi hrozně pomohlo s psychikou. Stal se ze mě závislák na Výzvě.

JAKÁ JSOU TVOJE BUDOUCÍ PŘEDSEVZETÍ, VYSNĚNÉ CÍLE?
Já nemám žádný váhový nebo mírový limit, ale mám staženou jednu fotku, která se objevila v naší skupině jako „vzor“ a tak bych jednou ráda vypadala. A budu!

ZAŘADILA JSI I NĚJAKÉ SUPLEMENTY?
Zařadila, skoro všechny. 🙂 Mám aminokyseliny, náhradu stavy GORILLA Burnout, ACTIVE Protein a koupila jsem si i spalovač Metburn.

CÍTÍŠ SE ZDRAVOTNĚ LÍP?
Všechny zdravotní problémy mě opustily. V září mě čeká kontrola ohledně cukrovky, ale myslím si, že zhoršení určitě nenastalo. Tak dobře jako teď jsem se nikdy necítila.

CO TI NA VÝZVĚ NEJVÍCE VYHOVOVALO?
Úplně všechno. To, že Tomáš je jako osobní trenér, který cvičí se mnou. Celý ten program je super. A poté, co vznikla facebooková skupina, je to úplně super, tam jste všichni úplně skvělí a člověk vidí, kdo za programem všechno je.

KDYBYS MĚLA VÝZVU POPSAT JEDNÍM SLOVEM NEBO JEDNOU VĚTOU, CO BYS ŘEKLA?
Výzva je pro mě naprostá bomba. Něco, co změnilo od základů můj život. Nejlépe investované peníze v mém životě.


649x270-vstup-do-nove-vyzvy-ga

Absolvovali jste program Výzva 21 dní a chtěli byste se podělit o své zážitky, postřehy a výsledky? Neváhejte nás kontaktovat na email marketing@vyzva21dni.cz. Každý účastník rozhovoru od nás dostane slevu na nákup na GORILLA Fitness Eshop v hodnotě 500,- Kč.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů