Tinka-Činka: Odmítat sport bývalo mým životním přesvědčením

Vládne mečem i růží. Zámecká zahradnice a milovnice historického šermu Martina nikdy sportu neholdovala. Náhodou narazila na Výzvu, která jí změnila život. Ve 46 letech zhubla 12 cm v pase a dostala se do fyzické kondice, ve které už léta nebyla. Je velkou bojovnicí a patří mezi srdcaře, kteří ve skupině každý den hecují ostatní spolubojovníky k lepším výkonům.

MARTINO, ŘEKNI NÁM NĚCO O SOBĚ…

V lednu mi bude 46 let, pracuji jako zahradnice a floristka na státním zámku Rájec nad Svitavou. A jako správná královna mám tři dcery (22, 15 a 4,5). Jsem podruhé vdaná. Koníčků mám tolik, že by se tu nevešly, ale z těch největších je to living history, historický šerm (manžel je profesionální šermíř a herec), koně a Výzva!

JAKÉ BYLY DŮVODY PRO TVŮJ VSTUP DO VÝZVY 21 DNÍ A S JAKÝMI CÍLI JSI DO PROGRAMU VSTOUPILA.

Byla to náhoda. Náhodou se mi objevil vstup do Výzvy na FB a náhodou jsem to odklikla a pak jsem se už nestačila divit, jak to zamíchalo mým životem a přesvědčením. Protože moje dosavadní životní víra naprosto odmítala sport 🙂

JAK DLOUHO CVIČÍŠ S PROGRAMEM VÝZVA 21 DNÍ A JAKÉ JSOU TVOJE DOSAVADNÍ VÝSLEDKY?

Cvičím od konce srpna 2016. Zatím jsem zhubla cca 3,5 kg. Původní váha 82,8 kg, teď 79,2 kg. I když se to nemusí jevit jako velký pokrok, na centimetrech to dělá 12 cm v pase, 9 cm v bocích a 5 cm kolem stehna. Mám zpevněné tělo a jsem v kondici, jako už jsem léta nebyla.

3

CO TĚ NEJVÍC MOTIVUJE?

Motivuje mě ta síla a jistota a rychlost s jakou se teď pohybuji. A taky všichni kamarádi z facebookové skupiny Výzvy.

JAK TVOJI PROMĚNU VNÍMÁ RODINA A BLÍZCÍ?

Všichni u nás nějakým způsobem cvičí nebo sportují a jsou moc rádi, že jsem našla něco, co mě tak chytlo.

CO JE PRO TEBE NEJVĚTŠÍ PŘEKÁŽKA A S ČÍM BOJUJEŠ?

Teď momentálně je to nemoc. Beru antibiotika a mrzí mě, že nemůžu cvičit. To je moje jediná překážka. Ale pár dní a jdu zase na to!!!

DO JAKÉ MÍRY JSI UPRAVILA SVŮJ JÍDELNÍČEK?

Ojoj, to je můj problém. Držela jsem asi 10 let ,,dělenou stravu“. Za začátku fungovala, pak už vůbec. Na konci jsem si díky ní úplně zpomalila metabolismus.  Momentálně mě stojí dost sil, abych pokaždé odolala třeba dortu od tchýně. Ale snažím se, mám ráda zdravé věci. Miluji zeleninu i když přes zimu, jak není nikde čerstvá, mi moc nejede. To víte, jsem rozmlsaná zahradnice 🙂

ZMĚNIL SE TVŮJ ZDRAVOTNÍ STAV?

Změnil se hodně k lepšímu, trpím reaktivní artritidou a degenerací bederní páteře a od té doby co cvičím, mě záda skoro nebolí a i s klouby je to daleko lepší.

4CO TI NA VÝZVĚ NEJVÍCE VYHOVOVALO?

Hlavně to, že mě nikdo nenutí dodržovat nějaká příšerná dietní omezení. Jsem skrz na skrz svobodomyslný člověk a „šprajcnu se“, když mě někdo k něčemu nutí. Navíc recepty jsou super a taky mě baví, že při detoxu nemusím snídat 🙂

JAKÁ JSOU VAŠE BUDOUCÍ PŘEDSEVZETÍ, VYSNĚNÉ CÍLE?

Chci se zbavit ještě několika kilo podkožního viscerálního tuku na břiše. Udržovat se v co nejlepší kondici a zvyšovat sílu a rychlost. Chci začít znovu trénovat šerm a jezdit na koni, tak ať na to mám.

Absolvovali jste program Výzva 21 dní a chtěli byste se podělit o své zážitky, postřehy a výsledky? Neváhejte nás kontaktovat na email marketing@vyzva21dni.cz. Každý účastník rozhovoru od nás dostane slevu na nákup na GORILLA Fitness Eshop v hodnotě 500,- Kč.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů