Spalování tuků: suplementační plán

Chcete, aby spalování tuků bylo opravdu efektivní? Využijte dobu tréninku na maximum. Zde jsou tipy, díky kterým nanejvýš zhodnotíte své úsilí.

JAK PÁLIT TUKY NA MAXIMUM

Před tréninkem

Strava
Věděli jste, že můžete maximalizovat spalování tuků tím, že se zaměříte na jídlo, které si dáte před tréninkem? Nepůjdete-li trénovat s plným žaludkem, docílíte vyššího tréninkového výkonu. Tím se rychleji přiblížíte svým cílům a navíc se vyhnete bolestem v boku. Dále docílíte ustálení inzulínu a Vaše tělo bude moci efektivněji zapojit do spalování i zásobní tuky. Řešením je tedy najíst se střídmě cca jednu hodinu před tréninkem. Omezte také množství sacharidů na minimum. Skvělým jídlem je třeba menší porce Caesar salátu.

Nestíháte-li jíst hodinu před tréninkem (přijdete z práce či školy a chcete jít během 10 minut trénovat), doporučuji proteinový nápoj těsně před tréninkem.

GORILLA METBURN - spalovač tuků GORILLA METBURN

Turbo pro metabolismus

obsahuje látky posílující metabolismus (krebsův cyklus)
– snižuje cholesterol a kontroluje krevní cukr
50 % obsahu je speciální japonská vláknina glukomannan


Káva

Snad každému z nás se již stalo, že se nám příliš nechtělo do tréninku. V tuto chvíli je skvělým pomocníkem právě káva. Kvalitní čerstvá káva bez lógru totiž dokáže podpořit spalování tuků a výrazně přidá na energii. Mimo jiné je bohatým zdrojem antioxidačních látek, které posilují náš organismus. Ideální je připravit si kávu v kvalitním automatickém pressovači (dražší řešení), anebo v ručním kávovaru Aeropress (levnější řešení).

Při tréninku

Pitný režim
Naše tělo se skládá především z vody. Už jen pouhé 1 % ztráty vody vede k výraznému snížení bdělosti a výkonnosti těla. Proto pijte. Ideálně čistou filtrovanou vodu. Doušek po každých 5-10 minutách je ideální.

Aminokyseliny
Zhruba v druhé polovině tréninku dochází k vyčerpání energetických zásob cukrů a začíná docházet k nadměrnému čerpání energie získané rozkladem bílkovin. Tedy dochází k nadměrnému čerpání energie ze svalů. Tomu je však nutné zabránit! Při spalování tuků je totiž svalová hmota (a její udržení) důležitá, protože se jedná o jediný spalovací motor. Jinak řečeno: právě svaly spalují kalorie při tréninku. Bez svalové hmoty nelze spalovat tuky. Čím méně máme svalové hmoty, tím méně spálíme. Zabraňte tomu.

Řešení ochrany svalů jsou aminokyseliny, které si můžete rozmíchat v druhé části tréninku a vypijete polovinu dávky. Druhou polovinu si necháte ihned po tréninku (viz níže).

Dávkování: 15–30 minut před koncem tréninku si rozmíchejte 0,5 – 1 odměrku (ženy 0,5 odměrky, muži 1 odměrku) aminokyselin do 250-500 ml vody. Tuto první půlku vypijte ještě během tréninku.

Po tréninku

Aminokyseliny
Jak jsem psal výše, aminokyseliny jsou určeny k ochraně a regeneraci svalů. Díky nim Vás nebude bolet celé tělo, což běžně trvá i několik dní.

Dávkování: Je možné vzít celou dávku ihned po tréninku tzn. (ženy 1 odměrka ve 400 ml vody, muži 2 odměrky v 500 ml vody) , nebo vypít druhou polovinu v případě, že tu první si dáte při tréninku.

Protein Během tréninku se krev přesunuje do svalů, proto je náš žaludek odkrvený, tedy chybí řádné prokrvení trávení. Pokud byste si tedy již v tuto chvíli dali pevné jídlo, výrazně tím omezíte celou regeneraci a pravděpodobně přijdete dlouhodobě o svalovou hmotu. Rozhodně tím svému trávení neprospějete. Ideálním řešením je tekutá strava, tedy proteinový nápoj. Protein je prášek, který je bohatým zdrojem bílkovin. Ty jsou základním stavebním prvkem pro regeneraci a výstavbu tkání.

Dávkování: 30 minut po tréninku 2 odměrky proteinu ve 200-300 ml vody.

Strava
Zhruba 1-1,5 hodiny po tréninku přichází čas na pevné jídlo, které může obsahovat komplexní sacharidy, vlákninu a hůře stravitelné produkty jako je maso či tuk.

Mé oblíbené po-tréninkové jídlo je špenátová quinoa se špalíčky pravé svíčkové a masovým přelivem.

Shrnutí suplementačního plánu:

Jedna hodina před tréninkem: lehké jídlo
30 minut před tréninkem: kvalitní kávu
Během tréninku: čistá voda
V polovině tréninku: ½ dávky aminokyselin (dávka = 1 odměrka ženy, 2 odměrky muži)
Ihned po tréninku: druhá ½ dávky aminokyselin
30 minut po tréninku: 2 odměrky proteinu ve 200 ml vody
1-1,5 hodiny po tréninku: po-tréninkové pevné jídlo s komplexními sacharidy (quinoa), bílkoviny (hovězí maso) a zdravými tuky (avokádo)

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů