Markéta: „Hubnout jsem nepotřebovala, mým cílem bylo vytvarovat si postavu.“

Markéta je odjakživa aktivní člověk. Pravidelně běhá, pracuje jako výživová poradkyně, nikdy netrpěla nadváhou. I přesto se rozhodla udělat pro sebe ještě něco navíc a vstoupit do programu Výzva 21 dní. V následujícím rozhovoru si můžete přečíst, co jí program přinesl.

MŮŽETE SE NÁM PROSÍM PŘEDSTAVIT?
Jmenuji se Markéta Daňková. Mám 41 let. Bydlím se svou dcerou v rodinném domě se zahradou a dvěma psy. Ráda čtu, mým největším koníčkem je běh a teď i cvičení. Živím se jako výživová poradkyně.

MARKÉTO, VY BĚHÁTE A PRACUJETE JAKO VÝŽIVOVÁ PORADKYNĚ. VY JSTE ASI NEMĚLA NIKDY PROBLÉMY S NADVÁHOU NEBO ŽIVOTOSPRÁVOU, ŽE?
To ne. Já jsem byla vždy aktivní člověk, ale chtěla jsem na sobě začít víc pracovat. Vypracovat si postavu. Přála jsem si mít vánočku na břiše a je neuvěřitelné, že se mi opravdu začíná rýsovat.

PROČ JSTE ZAČALA PRÁVĚ S PROGRAMEM VÝZVA 21 DNÍ?
Já jsem původně chtěla začít chodit do posilovny. Jenže ve mně posilovna vyvolává pocit, že jsem středem pozornosti. U nás v okolí nikde posilovna pro ženy není a já jsem se necítila mezi těmi muži, co tam chodí, dobře. Takže jsem hledala jinou cestu, jak cvičit a s kým. Narazila jsem na Výzvu a po zkušebním týdnu zdarma jsem si ji hned zaplatila na celé tři měsíce.

CO VÁM NA VÝZVĚ NEJVÍCE VYHOVOVALO?
Nejvíce mi vyhovovalo, že si můžu cvičit v dobu, kterou si sama vyberu a nemusím si dělat starosti s tím, že mě u toho někdo pozoruje. Také to, že mám svého trenéra, který mě postupně vede k výsledkům, kterých chci dosáhnout.

JAK DLOUHO CVIČÍTE S PROGRAMEM VÝZVA 21 DNÍ A JAKÉ JSOU VAŠE DOSAVADNÍ VÝSLEDKY?
Cvičím od 9. března. Moje výsledky nejsou možná tak šokující jako u jiných. Hubnout jsem nepotřebovala. Mým cílem bylo vytvarovat si postavu. Chtěla jsem zhubnout pár cm přes břicho, přes boky. Co se týče váhy, nejdřív jsem trošku zhubla, ale teď začínám nabírat a věřím, že je to ve svalech. Váhu ani moc nekontroluji, není pro mě důležitá.

Výzva 21 dní

JAK VÁS OD TÉ DOBY VNÍMÁ VAŠE RODINA A BLÍZCÍ?
Já jsem byla odjakživa velmi aktivní člověk, který musí pořád něco dělat. Takže pro mé blízké není moje účast ve Výzvě nic šokujícího. Jen dcera má někdy trošku problém s tím, že blokuji televizi videem s cvičením.

CO PRO VÁS ZNAMENÁ NEJVĚTŠÍ PŘEKÁŽKU A S ČÍM BOJUJETE?
Pro mě je nejtěžší si všechno zorganizovat tak, abych stihla odcvičit, regenerovat, měla třeba čas i na to si něco přečíst a přitom šla včas spát. Můj největší nepřítel je čas.

VY NEJSTE ÚPLNÝ ZAČÁTEČNÍK. NAUČILA JSTE SE VÝZVĚ NĚCO NOVÉHO?
Já jsem nikdy do posilovny nechodila, takže pro mě byla celkem novinka koupit si třeba těžší činky. Posilování a cvičení s vlastní vahou těla je pro mě jiný druh sportu, než jaký jsem byla zvyklá provozovat.

ZLEPŠILA SE VÁM KONDICE? KDYBYSTE SI V BŘEZNU PUSTILA VIDEO, KTERÉ JSTE CVIČILA TŘEBA DNES, ZVLÁDLA BYSTE HO?
No to určitě ne! To bych si asi jen prohlídla a klepala bych si na čelo, že to nemůžu nikdy zvládnout.

DO JAKÉ MÍRY JSTE UPRAVILA SVŮJ JÍDELNÍČEK?
Já jsem v jídelníčku spíš přidávala, než ubírala. Když člověk víc cvičí, má větší výdej. Přidala jsem více zdrojů zdravých tuků, třeba avokádo a ořechy. Zařadila jsem i nějaké suplementy jako aminokyseliny a protein GORILLA ACTIVE.

BĚHÁTE POŘÁD?
Běhám pořád, ale podle Tomášových rad jsem trošku upravila způsob tréninku. Já jsem dřív běhala více delší vzdálenosti na výdrž, teď se snažím běhat spíše kratší vzdálenosti, ale v intenzivnějším tempu.

JAKÁ JSOU VAŠE BUDOUCÍ PŘEDSEVZETÍ, VYSNĚNÉ CÍLE? CHYSTÁTE SE DO VÝZVY PRO POKROČILÉ?
Určitě, já už to cvičení mám jako drogu. Teď už se úplně třepu, že až spolu domluvíme, půjdu si zacvičit. Teď je mým nejbližším cílem olomoucký půlmaraton. Co se týče Výzvy, určitě chci pokračovat. Cvičení se zátěží mě baví a dává mi smysl.

KDYBYSTE MĚLA VÝZVU POPSAT 1 SLOVEM NEBO 1 VĚTOU, CO BYSTE ŘEKLA?
Je to propracovaný koncept pod vedením odborníka, se vstupem byste neměli váhat ani minutu.


649x270-vstup-do-nove-vyzvy-ga

Absolvovali jste program Výzva 21 dní a chtěli byste se podělit o své zážitky, postřehy a výsledky? Neváhejte nás kontaktovat na email marketing@vyzva21dni.cz. Každý účastník rozhovoru od nás dostane slevu na nákup na GORILLA Fitness Eshop v hodnotě 500,- Kč.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů