Roman o rýsování těla: „Nejvíce mě potěšila pochvala od táty, bývalého kulturisty.“

Podle svých slov není Roman vzorem pravidelnosti. I přesto se pustil do Výzvy a dokázal si za několik měsíců perfektně vyrýsovat tělo.

ROMANE, ŘEKNĚTE NÁM NĚCO O SOBĚ.

Jmenuji se Roman a žiji v Brně. V současnosti pracuji jako strojní konstruktér a jsem ženatý. Jsem spíše domácí typ, ale rád trávím čas s lidmi, které mám rád. Dost času trávím hraním her, ať už na počítači nebo s kamarády. Sám sebe nazývám dospělým s duší dítěte. Od loňského roku navíc trénuji mládež ve florbalovém klubu Bulldogs Brno.

JAKÉ BYLY DŮVODY PRO VÁŠ VSTUP DO VÝZVY 21 DNÍ A S JAKÝMI CÍLI JSTE DO PROGRAMU VSTOUPIL?

Přestal jsem aktivně hrát florbal a crossfitové tréninky mi přestaly vyhovovat a nepřinášely výsledky a ani radost. Následovala pauza několika měsíců, kdy jsem nic nedělal. Začal jsem hledat trénink, který bych mohl absolvovat doma a ušetřit čas na své další zájmy. Cílem bylo dostat se zpátky do kondice, ale přehnané nároky jsem na sebe neměl.

JAK DLOUHO CVIČÍTE S PROGRAMEM VÝZVA 21 DNÍ A JAKÉ JSOU VAŠE DOSAVADNÍ VÝSLEDKY?

No asi nebudu zrovna vzorem v pravidelnosti. Většinou nějaké okolnosti přerušily tréninkový režim. Dohromady to bude už rok, ale některé týdny jsem jel třeba opakovaně i 4x. Zpočátku jsem vše striktně dodržoval, a to včetně sacharidových a nesacharidových dní, ale časem se jídelníček musel opět přizpůsobit mým potřebám, jelikož jsem bezlepkář.

roman

JAK VÁS OD TÉ DOBY VNÍMÁ VAŠE RODINA A BLÍZCÍ?

Ženu vynechám, to by vám musela říct sama. Zbytek mě chválil, hlavně při pohledu na hrudník bez trika. Nejvíc mě potěšila pochvala od mého otce, který býval v mládí kulturista.

CO VÁS NEJVÍCE MOTIVOVALO V ZAČÁTKU?

Myslím, že to byl hlavně ten nástroj. Že někdo za vás připraví trénink a vy jen odmakáte hodinu se vším všudy a můžete se soustředit na jídlo a také máte mraky času na aktivity kolem.

A CO VÁS NEJVÍCE MOTIVUJE NYNÍ?

Jelikož mám za sebou další dlouhou pauzu, největší motivací bude opět nabrání kondice. Přeci jen v září začne nová florbalová sezóna a s dětmi se naběháte a zablbnete.

CO PRO VÁS ZNAMENÁ NEJVĚTŠÍ PŘEKÁŽKU A S ČÍM BOJUJETE?

Pravidelnost. Stačí, aby mi do toho něco vlezlo, a už se mi rozpadá rozvrh. Pakliže se pro něco rozhodnu, striktně dodržuji a jedu, ale okolní vlivy mě dovedou rozhodit. Stačí, abychom odjeli na dovolenou nebo festival. V horším případě za to mohou letní slevy na Streamu nebo World of Warcraft 😀

DO JAKÉ MÍRY JSTE UPRAVIL SVŮJ JÍDELNÍČEK?

1S jídelníčkem jsem válčil dávno před Výzvou. Bezlepkářem jsem 3 roky a tam nastala asi největší změna. Při silovém tréninku a při crossfitu jsem přesedlal na hromady tvarohu, masa, rýže a takové ty klasické doporučené rady. Výsledkem bylo navýšení váhy, což jsem vítal (ze 62 kg na 78 kg) a fyzická síla rostla (110 kg na dřep maximálka), ale současně s tím rostlo i množství tuku a hlavně se mi stále neformovala horní část těla, takže rozdíl mezi stehny a rameny byl znatelný.

V současnosti jsem se nechal inspirovat programem Whole 30. V jídelníčku se u mě objevuje hlavně hromada zeleniny, maso převážně krůtí z ověřeného zdroje. Sem tam hovězí a ryby. U ryb jsem nedávno došel taky ke změně, kdy se snažíme se ženou nakupovat už jen ryby z lovu a ne z rybích farem. Oproti klasické paleo dietě zařazuji do jídelníčků tvaroh a jogurt. Jako přílohu občas vařím brambory a rýži.

CO VÁM NA VÝZVĚ NEJVÍCE VYHOVOVALO?

Jak už jsem dříve psal, naprosto neocenitelnou se ukázala ta úspora času. Patřím k lidem, kteří by chtěli mít den delší než 24 hodin, protože chceme toho tolik stihnout a zažít. Každý člověk by měl cvičit a trošku hledět na to, co jí a tohle je jedinečný nástroj, jak toho dosáhnout a zároveň tomu nedat všechen život.

JAKÁ JSOU VAŠE BUDOUCÍ PŘEDSEVZETÍ, VYSNĚNÉ CÍLE?

Vrátit se na vlnu cvičení a dostat pod kůži pravidelný režim.

CO BYSTE DOPORUČIL LIDEM, KTEŘÍ O VSTUPU DO VÝZVY 21 DNÍ PŘEMÝŠLEJÍ?

Neváhejte, zahoďte předsudky, lenost a jděte do toho! Opravdu každý si na tom najde co potřebuje a co mu sedí.


649x270-vstup-do-nove-vyzvy-ga

Absolvovali jste program Výzva 21 dní a chtěli byste se podělit o své zážitky, postřehy a výsledky? Neváhejte nás kontaktovat na email marketing@vyzva21dni.cz. Každý účastník rozhovoru od nás dostane slevu na nákup na GORILLA Fitness Eshop v hodnotě 500,- Kč.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů