Přirozená detoxikace těla: jak na to

Detoxikace nemusí nutně znamenat užívání zázračných olejů, pití nechutných smothie či držení speciálních diet, které Vás sedřou z kůže. Tělo má de facto vše, co k úspěšné detoxikaci potřebuje. My jen musíme zajistit, abychom tělo nezatěžovali a pomohli mu postavit se znovu na nohy.

Jak na to? To se dozvíme v dnešním článku!

DETOXIKACE TĚLA TĚLEM SAMOTNÝM

Zastavte zanášení těla

Základní princip tzv. automatické detoxikace je zamezení intoxikace těla z toho, co jíme, inhalujeme, čím se mažeme či myjeme. Tělo samo o sobě má totiž detoxikační mechanismy, jak odvádět škodliviny z těla. Nicméně často je škodlivých látek, které přijímáme a inhalujeme více, než je tělo schopno zlikvidovat.

Nejčastěji své tělo intoxikujeme kouřením (a to jak pasivním, tak i aktivním), pitím z PET lahví a používáním deodorantů s hliníkovými solemi. Tím však výčet nekončí.

Víte, proč není dobré pít z PET lahví?

PET láhve totiž obsahují tzv. Bisfenoly typu A, zkráceně pak BPA. Je to sloučenina, která propůjčuje při výrobě plastů určité požadované vlastnosti. Ty jsou podle studií spojeny s obezitou a vznikem dalších civilizačních onemocnění, jako je např. rakovina. Podle výzkumů trpí intoxikací BPA 93 % populace.

Pijeme-li tedy z PET lahví, BPA se dostává do našeho organismu. Na to reaguje estrogen, tzv. ženský hormon, jehož hladina se začne zvyšovat. Nadměrná hladina jednoho hormonu pak ovlivňují hladiny ostatních hormonů a uvádí tělo do hormonální nerovnováhy. Výsledkem tohoto procesu je vznik různých civilizačních chorob, ale i neplodnost. Pijte proto z BPA free plastů jako je např. náš GORILLA šejkr nebo ze sklenic či keramiky.

Napravte střevní mikrobiotu

Stěžejním bodem při této detoxikaci je správné nastavení střevní mikrobioty. Právě bakteriální populace ve střevech rozhoduje o tom, co do krve ze stravy projde a co ne.

To není ale to nejpodstatnější. Díky správnému trávení můžeme využít 100 % všech živin ze stravy, ať už jsou to bílkoviny, sacharidy, tuky či vitamíny a minerály, bez kterých by detoxikace organismu pokulhávala.

Díky střevní mikrobiotě tedy nejen využíváme ze stravy maximum, ale správné osídlení našich střev zajištuje nezdolnou imunitu těla.

Pokud cítíte občasnou plynatost, nafouknutí či Vás chytá žlučník, jste často nemocní, trpíte nechutenstvím nebo nedostatkem energie, zamyslete se jednak nad skladbou svého jídelníčku, ale také absolvujte kúru kvalitních probiotik.

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů