Vladimír: „Pivo a kus masa na fesťáku jsem vyměnil za činky.“

Vladimír byl vždycky pořádný kus chlapa, jak se na metalového zpěváka sluší a patří. I když se s tím snažil celý život něco dělat, pořádně do toho šlápl až s Výzvou 21 dní. Během dvou let ztratil 30 kg. Motivace makat i hlas pořádného chlapa však zůstali tam, kde mají.

VLADIMÍRE, ŘEKNĚTE NÁM NĚCO O SOBĚ…

Jmenuji se Vladimír Vlášek, je mi 27 let, hraju v metalové kapele All the Secrets Inside, jsem učitel angličtiny a teď už i nadšenec do fitness a zdravého životního stylu.

JAKÉ BYLY DŮVODY PRO VÁŠ VSTUP DO VÝZVY 21 DNÍ A S JAKÝMI CÍLI JSTE DO PROGRAMU VSTOUPIL?

Já byl od mala v podstatě vždy takový kulatější a celý život jsem se s tím tajně snažil něco dělat. Začalo to několika leh-sedy před spaním. Časem jsem si pořídil i činky a zkoušel cvičit podle různých plánů z internetu, ale nikdy nic moc vlastně nezabíralo. Protože jsem spíše introvert, zaujala mě Výzva 21 dní. Nabídla mi totiž cvičení doma s podporou trenéra, který mě vším provede úplně od začátku – to jsem přesně hledal.

Co se týče cílů, původně jsem si přál hlavně zhubnout. V jednu dobu jsem se ale rozhodl, že kompletně změním svůj životní styl. Přestal jsem kouřit a opřel se do toho naplno. Teď je to tedy nejspíš celkové zdraví, kondice, neustálé překonávání limitů a samozřejmě ta radost z úspěchu a zábava.

JAK DLOUHO CVIČÍTE S PROGRAMEM VÝZVA 21 DNÍ ?

První fotku a měření jsem našel z července 2014.

TAKŽE VY CVIČÍTE UŽ DVA ROKY, JAKÉ MÁTE VÝSLEDKY?

Začínal jsem na 100 kg a teď mám asi 70. Takže kolem 25 až 30 kg. Většina toho, co jsem shodil, byl tuk. Teď to chci zase otočit a začít nabírat, samozřejmě na svalech.

1

CO ŘÍKÁ NA TAKOVÉ ZMĚNY VAŠE RODINA A BLÍZCÍ?

Vzhledem k tomu, že moje přeměna trvá delší dobu, tak se ty reakce samozřejmě střídaly. Nejdřív to byl hlavně obdiv, že jsem se do něčeho takového pustil a že to funguje. Poslední dobou už to ale zase přešlo do takového toho „Nechceš už brzdit? Aby ses nám neztratil…“, ale to svým způsobem chápu a je to třeba brát s rezervou. Nejdůležitější je, jak se cítím sám.

INSPIROVAL JSTE NĚKOHO VE VAŠEM OKOLÍ?

Většina lidí říká: „ Taky brzy začnu…“, tím to však často končí. Ale i pár takových, co doopravdy začali cvičit (dokonce se mnou), by se našlo. Takže určitě ano.

CO VÁS NEJVÍCE MOTIVOVALO V ZAČÁTKU?

Když jsem se na úplném začátku před někým zmínil, že jsem začal cvičit, setkával jsem se často s reakcemi typu „stejně za měsíc skončíš“.

Já mám rád výzvy a právě asi ta nedůvěra okolí mě hodně nakopávala. Vždycky jsem byl úplně jiný člověk, přesný opak toho, co jsem teď. Právě to, že mi nikdo nevěřil (ani moje sebevědomí nepřekypovalo) mě motivovalo nejvíc. Prostě to dokázat sobě i okolí.

A CO VÁS NEJVÍCE MOTIVUJE NYNÍ?

Ty motivace se postupem času různě měnily a vyvíjely. Ta hlavní ale zůstává pořád stejná. Dělám to pro svoje zdraví. Chci se cítit dobře a být v kondici. Nebýt takový ten zombík, co už je polomrtvý a bez energie od rána a zbytek dne jen přežívá.

CO PRO VÁS ZNAMENÁ NEJVĚTŠÍ PŘEKÁŽKU A S ČÍM BOJUJETE?

Překvapivě jsem nikdy neměl problémy s vůlí, ke cvičení se tedy doženu bez problému. Nejtěžší bylo přehodnotit staré návyky a přijít na kloub jídelníčku. Vůbec nejtěžší moment ale byl minulou zimu, kdy jsem měl úraz kolene a nemohl jsem cvičit – to nešlo vydržet 🙂

A CO TO PIVO? VY JSTE ŘÍKAL, ŽE HRAJETE V KAPELE A K TĚM KONCERTŮM ASI PŘECE JEN TO PIVO PATŘÍ…

Já se zase nikdy tak úplně neomezoval a ke koncertům to pivo opravdu patří. Do hospody už ale nechodím jako dřív. Dřív to bylo třeba i 3x v týdnu po práci na pivko do hospody, na to teď není ani čas, ani tolik chuť. Zvlášť když si uvědomíte, že přes den potíte krev, nechcete to tím pak celé zkazit.

3

CO VÁM NA VÝZVĚ NEJVÍCE VYHOVOVALO?

Úplně největší pecka jsou ty emaily. To, že každý den přijde email a já se mám na co těšit. A to, že je to komplexní průvodce. Není to jen video, kde vám řeknou, že máte udělat sto kliků, ale je to souhrn motivačních videí, rad ohledně jídelníčku a životního stylu.

Třeba facebooková stránka je úplná bomba. Lidi se tam navzájem motivují, radí si, i Tomáš odpoví na nějaký dotaz. To je super.

CO BYSTE NAOPAK DOPORUČIL VYLEPŠIT?

Myslím si, že každý ve Výzvě zažil výpadek nebo přerušení. Pak je na prd, že ty emaily chodí dopředu, protože to člověka i celkem frustruje a vyvolává pocit, že je pozadu. Bylo by super, kdyby šlo to zasílání stopnout a pak znovu spustit.

JAK SE ZPĚTNĚ DÍVÁTE NA SVÉ ROZHODNUTÍ VSTOUPIT DO VÝZVY 21 DNÍ?

Nemůžu si to vynachválit a říkám to všude kolem. Výzva opravdu změnila můj život, a to po všech směrech k lepšímu.

KDYBYSTE MĚL VÝZVU POPSAT JEDNÍM SLOVEM NEBO JEDNOU VĚTOU, CO BYSTE ŘEKL?

Vždy je to hlavně o tom, kolik do toho člověk dá. Tolik totiž dostane i zpátky.

A NAKONEC SI SPOLEČNĚ ZAZPÍVÁME….


649x270-vstup-do-nove-vyzvy-ga

Absolvovali jste program Výzva 21 dní a chtěli byste se podělit o své zážitky, postřehy a výsledky? Neváhejte nás kontaktovat na email marketing@vyzva21dni.cz. Každý účastník rozhovoru od nás dostane slevu na nákup na GORILLA Fitness Eshop v hodnotě 500,- Kč.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů