Nootropika – zařiďte si produktivní den

ZAŘIĎTE SI PRODUKTIVNÍ DEN

Málo fyzické aktivity a čím dál více psychické zátěže. I to je specifikum dnešní doby. Dlouhé cesty autem, náročné zkoušky, složité projekty, vedení týmu lidí nebo hledání strategických kroků při řízení firmy. Lidé jsou v neustálém spěchu a pravidelně pod tlakem. Kdo by z toho nebyl vyčerpaný?

Svoji únavu a nesoustředěnost pak nejčastěji řešíme kávou. Vypít několik hrnků kávy každý den však není to pravé ořechové. Náš organismus dokáže snést jen určité množství kofeinu. Pokud jej přijmeme více, předávkujeme se jím a dostaví se nežádoucí účinky. Ty mají za následek pravý opak toho, proč jsme ji pili. Zvýší se nám produkce stresového hormonu kortizolu, rozbuší se nám srdce, cítíme se příliš nabuzeně, neklidně až nervózně a v důsledku se nám hůře soustředí. I proto lidé v posledních letech hledají alternativy.

Naštěstí je příroda tak chytrá, že pro nás „vyvinula“ takové byliny, které mají podobné účinky jako kofein, ale nejsou tak agresivní. Pomáhají s pamětí, soustředěním, dodávají energii a podporují mozkové funkce. Tyto malé zázraky, které zvyšují naši produktivitu, nazýváme nootropika.

Nootropika existují jak přírodní tak i syntetická. My se však dnes budeme bavit pouze o těch, které nám nadělila právě naše Země. Tedy o těch, které kromě výše zmíněných skvělých účinků zlepšují také naši schopnost zvládat stres a přispívají k našemu duševnímu zdraví.

Snad každý z nás již slyšel o Ginko Bilobě. Ta ale není jediným přírodním nootropikem. Existuje jich celá řada a mají různě silné účinky.

Mě osobně zaujaly tyto tři byliny: Rozchodnice růžová (tedy Rhodiola Rosea), Bacopa Monnieri a Gotu Cola.

Rozchodnice růžová je vzácná horská bylina poskytující stimulaci organismu a tím příznivě působí proti únavě a stresu.

Bacopa Monnieri a Gotu Cola jsou pak věhlasnými bylinami Ajurvédské* medicíny a bohatým zdrojem mozkových nutrientů, které podporují soustředění, paměť, pozornost ale i pohodovost a rychlost rozhodování.

Právě proto jsme se rozhodli přivést na svět kombinaci těchto úžasných bylin a získat tak mimořádný zdroj přírodní energie. A povedlo se! Nedávno jsme na trh uvedli produkt, který jsme nazvali BRAINFLOW.

Protože je nám jasné, že se pití kávy jen tak nevzdáte, záměrně jsme do BRAINFLOW nepřidávali žádný kofein ani thein. Ale přidali jsme do něj celou řadu vitamínů B, které jsou známy svými příznivými účinky pro normální duševní a nervové zdraví, zrak a hladinu energie.

BRAINFLOW

Produktivita, soustředění a paměť v tobolce.
– neobsahuje kofein, cukr ani lepek
– založeno na přírodních extraktech a vitamínech
– pomáhá proti únavě a stresu
– účinkuje napoprvé i dlouhodobě

TIP: Jak si zařídit co nejaktivnější den?

Ráno (6:00-9:00)

Po probuzení si dejte jednu tobolku BRAINFLOW a zapijte ji teplým nápojem. BRAINFLOW neobsahuje ani kofein ani thein, které jsou hned po probuzení nevhodné. Dáte-li si ranní kávu, tělo hned po ránu zbytečně šokujete a začne se vyplavovat stresový hormon. Pokud tedy potřebujete fungovat již od rána, pak jistě sáhněte po BRAINFLOW.

V případě, že chcete mít opravdu vysoce produktivní ráno, určitě nezapomeňte na ledovou ranní sprchu. 🙂

Dopoledne (10:00-12:00)

V dopoledních hodinách si dejte zelený čaj. Ten obsahuje thein, látku podobnou kofeinu, ale s pozvolnějším nástupem. Není tak agresivní a tudíž se nedostaví nepříjemné stavy, jako kdybyste si ráno dali kávu. Tělo je pořád přirozeně vitální a odpočaté z noci.

Po obědě (12:00-15:00)

Po obědě nás energie často opouští. Ale zároveň se především ve všední dny jedná o část dne, kdy bychom měli být vysoce produktivní. Nyní přichází na řadu kofein. Dejte si tedy kvalitní espresso, které vás dostane z poobědového klimbání do stavu totálního nasazení. S počtem káv přes den opravdu šetřete. Tělo si na kofein rychle zvyká. Abyste dosáhli stimulačního účinku, musíte ho postupně pít více a více. Doporučuji tedy přes víkend vynechat nebo opravdu nepít velké dávky kávy každý den.

Pokud tedy víte, že vám jedno presso k probuzení nestačí, nedávejte si zbytečně dvě. Raději sáhněte opět po BRAINFLOW. Vyhnete se tak nepříjemným účinkům způsobených nadměrným množstvím kofeinu.

Navečer a večer (16:00-noc)

V těchto hodinách omezte kofein ale i další látky, které mají za účinek zvýšení mozkové činnosti. Tím, že nebudete povzbuzující látky již v těchto hodinách používat, budete bez problémů spát a budete tak dobře odpočatí na další den.

Pokud však svému soustředění potřebujete pomoci, dejte si krátce vyluhovaný zelený čaj. Ten totiž obsahuje i aminokyselinu l-theanin, která přispívá k relaxaci a uvolnění.

Tip na soustředění a produktivitu

Své pracovní nasazení rozdělte (tedy pokud je to možné) na 50minutové úseky, po kterých vždy přijde 10minutová pauza. To si měřte budíkem nebo si stáhněte aplikaci Tomato One (App Store nebo webová verze).

Ve chvíli pauzy nepracujte. Opravdu vypněte. Jděte se projít. Doneste si pití. Najezte se. Prolistujte si časopis. Jednoduše odejděte od pracovního stolu. Uvidíte, že se budete cítit mnohem lépe a budete významně produktivnější.

*Ajurvédská medicína – je sanskrtské slovo a znamená vědění o životě.[1] Je to systém tradičního indického lékařství praktikovaný jako systém alternativní a komplementární medicíny.

Komentáře
 1. Milena napsal:

  Dobrý den.
  Můžu se zeptat kde zjiskavate bylinky k výrobě produktu . Jsou dost vzácné a jededna se určitě o dost velké množství bylin.

  • Jakub Jiřičný napsal:

   Zdravím Mileno,

   převážně se byliny a jejich extrakty pěstují a vyrábějí mimo EU. My tu nemáme příznivé podmínky k růstu těchto bylin.

   Než k nám od dodavatelů byliny dorazí, tak jsou suroviny ověřovány (dělá se zdravotní nezávadnost, deklarace obsahu apd).

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů