Matěj o hubnutí v programu Výzva 21 dní. “Když jsem mohl já, zvládne to každý.“

Na svůj věk měl Matěj velkou nadváhu a nadbytečná kila se mu držela především v oblasti břicha. Ve 26 letech si řekl, že je pořád ještě mladý na to, aby se sebou všude nosil pupek. Vstoupil do programu Výzva 21 dní a začal na sobě makat. Během jednoho roku shodil 18 kg.

MATĚJI, ŘEKNI NÁM NĚCO O SOBĚ.

Ahoj, jmenuji se Matěj Vik, je mi 27 let a pracuji jako security pro jednu tiskárnu u nás v Náchodě. Rodinu zatím nemám a neplánuji. Nejdřív musím najít spřízněnu duši. Držím se hesla, že je dobré nejdřív poznat svět a pak teprve budovat rodinu.

K mým koníčkům patří sport jako takový. Hraji závodně americký fotbal. A určitě cestování, jak jsem již zmínil, než se usadím, chci procestovat svět.

JAKÉ BYLY DŮVODY PRO TVŮJ VSTUP DO VÝZVY 21 DNÍ?

Byla to hlavně moje váha a postava. Dřív jsem sice hrál americký fotbal, ale nějak víc jsem k tomu netrénoval. Občas jsem si byl zaběhat, někdy jsem si zašel do posilovny, ale to dost nepravidelně.

S JAKÝMI CÍLI JSI DO PROGRAMU VSTOUPIL?
Řeknu to jednoduše, zhubnout a zpevnit postavu. Díky Výzvě jsem shodil cca 18 kilo a je to vidět.

JAK DLOUHO CVIČÍŠ S PROGRAMEM VÝZVA 21 DNÍ?

Výzvu cvičím rok. Loni v květnu jsem začal klasickou Výzvu 21 dní. Potom jsem přešel na Výzvu pro pokročilé, kterou jsem absolvoval 2x po sobě.

TAKŽE JSI DOSÁHL SVÝCH CÍLŮ?

Dosáhl i nedosáhl. Lidé kolem mě si začali všímat změn. Stále mě někdo zastavoval s tím, že vypadám líp a že je vidět, že jsem zhubl. To mě samozřejmě těší, protože to nebylo snadné. Rád bych pokračoval dál, ale musím se přiznat, že teď přes léto jsem malinko ,,usnul na vavřínech´´. Měl bych přitvrdit.

Kromě Výzvy teď občas chodím na workoutové hřiště, nebo zkouším Tomovy tréninky na Youtube. Absolvoval jsem Seberevolta kemp, což je týden cvičení v přírodě. Kdybych za sebou neměl Výzvu, tak si nikdy netroufnu na takovou akci přihlásit. Myslím si, že cíle se dají stále posouvat.

CO TĚ MOTIVOVALO NA ZAČÁTKU? A CO TĚ MOTIVOVUJE NYNÍ?

Na začátku mě určitě motivovala snaha se sebou něco udělat. Nebavilo mne se v mém věku dívat na velké břicho. Už jsem byl prostě sám sebou znechucený, tak jsem zkusil Výzvu. Teď mi motivace trošku chybí, protože jsem dosáhl celkem velké změny a i tréninky opakuji stále dokola. Proto občas jdu na workout nebo zkouším jiné Tomášovy tréninky na Youtube. Abych měl změnu. Už se těším na novou Výzvu.

JAK TVOJI PROMĚNU VNÍMÁ RODINA A BLÍZCÍ?

Velice kladně. Nejbližší mě stále podporují. Můj táta mě dost hecoval a i díky němu jsem to nevzdal. Byly doby, kdy se mi fakt cvičit nechtělo, a rodina mě podpořila. Často jsem od nich slýchal, že bojovník se nevzdává.

CO PRO TEBE BYLO NEJVĚTŠÍ PŘEKÁŽKOU? A S ČÍM JSI NEJVÍC BOJOVAL?

Bojoval jsem dost s Výzvou pro pokročilé. Zvlášť s dynamickými tréninky 3. a 4. fáze. Tam mám problém stíhat.

Bohužel jsem neměl kde doma přidělat hrazdu, takže místo vzporů cvičím s pružinou, což si myslím, že je poloviční cvik. Teď v létě ale shyby piluji na workoutovém hřišti.

DO JAKÉ MÍRY JSI UPRAVIL SVŮJ JÍDELNÍČEK?

Určitě nemůžu říct, že se stravuji 100% zdravě. Ale omezil jsem určitě slazené nápoje, různé hotdogy, burgery, pizzy a podobné nesmysly. Teď v létě si samozřejmě občas dám něco grilovaného, ale už to není pravidlem jako dřív. Přiznám se, že přes zimu problém nemám. To jsem jedl hodně zdravě a zaplatil jsem si i Jídelničkovou výzvu a jel podle ní. Problém mi v letním období dělají věci na grilu a zmrzliny 😊

Díky Výzvě jsem omezil alkohol a myslím si, že je to dobře nejen pro moje tělo. Teď si dám maximálně jedno pivo do týdne.

ZMĚNIL SE TVŮJ ZDRAVOTNÍ STAV?

Já myslím, že se mi celkově zlepšila fyzická kondice. Konkrétní zdravotní problémy jsem nikdy neměl. Do Výzvy jsem vstoupil spíše z estetických důvodů. Ale měl jsem náběh na pořádnou nadváhu a myslím, že s tou by dřív nebo později zdravotní problémy přišly.

CO TI NA VÝZVĚ NEJVÍCE VYHOVOVALO?

Jednoduchost. To, že byl každý cvik pořádně vysvětlen. A v neposlední řadě i velice příznivá cena.

JAKÁ JSOU VAŠE BUDOUCÍ PŘEDSEVZETÍ, VYSNĚNÉ CÍLE?

Jak jsem sebekriticky řekl, poslední dobou jsem trochu vypadl z pravidelného režimu a rád bych na něj opět najel. Výzva mi pomohla komplexně zhubnout a zpevnit postavu, ale rád bych ještě zamakal na určitých partiích a celkově nabral více svalů. 😊

CO BYS VZKÁZALA LIDEM, KTEŘÍ NAD VSTUPEM DO VÝZVY PŘEMÝŠLEJÍ A STÁLE VÁHAJÍ?

Když jsem mohl já, zvládne to každý. 😊

Absolvovali jste program Výzva 21 dní a chtěli byste se podělit o své zážitky, postřehy a výsledky? Neváhejte nás kontaktovat na email marketing@vyzva21dni.cz. Každý účastník rozhovoru od nás dostane slevu na nákup na GORILLA Fitness Eshop v hodnotě 500,- Kč.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů