Martin: „Na Výzvě se mi líbí, že pokud začnete, jste vždycky úspěšní.“

Pracovně vytížený Martin si bez pořádně oslazené kávy a pár cigaret neuměl představit den. Pak přišel zlom a uvědomění si, že život není jen o práci, ale hlavně o věcech, které nás baví. Martin si zároveň uvědomil, že k aktivnímu životu je potřeba také zdravé tělo. Vstoupil do Výzvy a pak už to šlo (skoro) samo.

MARTINE, ŘEKNĚTE NÁM NĚCO O SOBĚ

Martin Kalkuš (34 let). Jsem svobodný chlapík ze Západních Čech se čtyř-kilovým postelovým hlídačem. Víc jsem toho zatím nestihl. Pracuji jako živnostník, který se zabývá rozpočty staveb, přesněji tedy izolacemi střech, spodními hydroizolacemi apod. Vytvářím v podstatě cenové a materiálové podklady dle technologie pro výběrová řízení.

JAKÉ BYLY DŮVODY PRO VÁŠ VSTUP DO VÝZVY 21 DNÍ A S JAKÝMI CÍLI JSTE DO PROGRAMU VSTOUPIL?

Prvotní důvod, který všechno odstartoval, bylo zdraví. Je jedno, co máte nebo nemáte hmotného, ale pokud vám neslouží zdraví, nemůžete si užít všeho ostatního, co život nabízí. Moje práce vyžaduje spoustu koncentrace, a i když se to někomu může jevit jako jednoduché sedavé zaměstnání, je dost stresové.

A jak to tak bývá, člověk si snadno navykne na něco, co není zdravé. Tak jsem se stával stále silnějším kuřákem a k tomu si denně dopřával solidní porci řádně oslazené kávy.

Letos jsem se ale probral. Když se nemůžete ani ohnout, aniž byste se hned nezadýchali nebo nedostali křeč, je to alarmující. Proto jsem si k narozeninám dal dárek a přestal jsem kouřit. Bylo to to nejlepší, co jsem pro sebe mohl udělat. Můj cíl byl jasný, dát se dohromady!

CO VÁS NEJVÍCE MOTIVOVALO PRO VSTUP DO VÝZVY?

Když jsem přestal kouřit, hned jsem viděl první pozitiva. Začala se mi vracet chuť k jídlu i citlivost na jednotlivé chutě. Shodou okolností jsem si psal se známou z dřívějších dob. Tak nějak se to vyvinulo ve vztah, který byl sice krátký, ale pro můj život tak přínosný, že ji několikrát do měsíce v duchu děkuji. Byla stále aktivní a pořád někde lítala. Jednou mě vzala na vytrvalostní závody koní a tam to přišlo. Člověk tam viděl spousty lidí, kteří se o něco snaží a přitom jim nejde o vítězství jako takové, ale o tu radost. Dělají, co je baví. Dělali jsme si legraci, že mě s tou aktivitou už rozčilují. Ale heclo mě to a poprvé jsem navštívil fitness. To bylo to hlavní nakopnutí k akci, za které jsem opravdu moc vděčný a tímto bych za něj chtěl poděkovat Lucii a Ivetě.

JAK VÁS OD TÉ DOBY, CO JSTE ZAČAL CVIČIT, VNÍMÁ VAŠE RODINA A BLÍZCÍ?

Spousta lidí, co mě znalo, tak si myslelo, že jsem odepsaný. Nebyl jsem aktivní, věčně jsem seděl u počítače a řešil jsem jen práci. Takový člověk není moc pozitivní, takže ho lidé přestanou vyhledávat. Díky pravidelnému cvičení jsem „prokoukl“ nejen fyzicky, ale i psychicky. Když mě někdo vidí po delší době, je ze mě celkem v šoku.

Rodina je určitě ráda, že jsem se dal do pohybu a začal žít a určitě mě v tom podporují.

A CO VÁS NEJVÍCE MOTIVUJE NYNÍ?

5Mám ze všeho radost. Jsem živější, pozitivnější, veselejší a aktivnější. Navíc se mi otevřela dávná přátelství a se spoustou lidí našel najednou společnou řeč. Je to skvělé. Je důležité kolem sebe mít lidi, se kterými sdílíte svou radost a posouváte se vzájemně dál. Jsem hrozně šťastný, že jich pár kolem sebe mám.

Zároveň rád motivuji ostatní. Můj kamarád Václav se do toho dal taky. To, že já jsem pro něj byl ten startér, je pro mě skvělý pocit. Také skupina lidí kolem Výzvy 21 má obrovskou přidanou hodnotu. Je to motor, který vás katapultuje k úspěchu.

CO PRO VÁS ZNAMENÁ NEJVĚTŠÍ PŘEKÁŽKU A S ČÍM BOJUJETE?

Výmluvy, to je to nejhorší. Jste unavení, nechce se vám a tak chytrá hlava začne sypat stovky důvodů, proč ten den necvičit. Člověk nad tímhle nemá přemýšlet a prostě začít, protože stejně po tom tréninku hormony udělají svoje a člověk je šťastný, že se zničil.

ZMĚNIL SE VÁŠ ZDRAVOTNÍ STAV?

Vtipkujete? Dříve jsem přišel z práce a musel jsem si dát dvacet, protože to jinak nešlo. 🙂 Dnes jsem někdo jiný. Mám nastartovaný metabolismus, cítím se vitálně, nemám kašel z cigaret, mám chuť k jídlu a energii na celý den. Jsem pozitivní a užívám si každý den.

CO VÁM NA VÝZVĚ NEJVÍCE VYHOVOVALO?

Na Výzvě se mi líbí, že pokud začnete, jste vždycky úspěšní. I kdybyste zhubli jeden centimetr v pase, je to pokrok. Zrychlení metabolismu a zlepšení vitálních funkcí je mnohem víc než centimetry. Člověk musí stavět od základů a o tom Výzva je. Nejlepší na Výzvě je, že nepočítá s neúspěchem, neúspěch není strašák, protože vám nikdo nedá šanci si na něj vzpomenout. Počínaje Tomášem, konče super komunitou na FB.

KDYBYSTE MĚL VÝZVU POPSAT JEDNÍM SLOVEM NEBO JEDNOU VĚTOU, CO BYSTE ŘEKL?

DÍKY !!!

 


649x270-vstup-do-nove-vyzvy-ga

Absolvovali jste program Výzva 21 dní a chtěli byste se podělit o své zážitky, postřehy a výsledky? Neváhejte nás kontaktovat na email marketing@vyzva21dni.cz. Každý účastník rozhovoru od nás dostane slevu na nákup na GORILLA Fitness Eshop v hodnotě 500,- Kč.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů