Lenka: “ Po měsíci ve Výzvě jsem zjistila, že už nepotřebuji antidepresiva.“

Lenčiným prvotním cílem v programu Výzva 21 dní bylo shodit 8 kg, které nabrala v průběhu těhotenství.  Chtěla se stát mámou, která bude díky fyzické kondici tím nejlepším vzorem pro svou dceru. Během programu se dostala na předsevzatých 65 kilo a zcela (ne)čekaně se zbavila potřeby užívat antidepresiva.

ŘEKNĚTE NÁM LENKO NĚCO O SOBĚ

Jmenuji se Lenka Bliznáková, je mi 31 let. Mám jedno dítě (necelé tři roky). Ve volném čase mě baví sport všeho druhu, práce na zahradě, dokonce i ruční práce, ale ty většinou v zimě.

JAKÉ BYLY DŮVODY PRO VÁŠ VSTUP DO VÝZVY 21 DNÍ A S JAKÝMI CÍLI JSTE DO PROGRAMU VSTOUPILA?

Do Výzvy jsem vstoupila v době, kdy jsem byla na rodičovské dovolené a měla jsem pro mě hrozných 73 kg a žádným způsobem to nešlo dolů. A navíc pohled na sebe do zrcadla se mi vůbec nelíbil.

Mým cílem bylo mít opět 65 kg, které jsem měla před otěhotněním. A tento prvotní cíl jsem si splnila již po třetí fázi. Taky chci, aby má dcera měla hezkou maminku, a chci jí dát do života správné návyky.

JAK DLOUHO CVIČÍTE S PROGRAMEM VÝZVA 21 DNÍ A JAKÉ JSOU VAŠE DOSAVADNÍ VÝSLEDKY?

Do programu jsem vstoupila na konci května 2016, těsně před svými narozeninami a dala jsem si takové předsevzetí k narozeninám, že chci mít opět hezčí postavu a hlavně se chci cítit dobře a být spokojená sama se sebou. Jak už jsem říkala, prvotní cíl jsem si již splnila, ale nyní mám další cíle, na kterých neustále pracuji. Pohyb a cvičení se stalo každodenní rutinou, bez které už to nejde.

JAK VÁS OD TÉ DOBY VNÍMÁ VAŠE RODINA A BLÍZCÍ?

Rodina si změn všímá, ale moc nehodnotí, což může být trošku demotivující. Ale lidé, kteří mě delší dobu neviděli, tak mě chválí a ptají se, jak jsem to udělala. Ale co mě potěšilo a namotivovalo do dalších cílů, byla sestřička na rehabilitacích, když mi řekla, že mám krásnou štíhlou postavu.

CO VÁS NEJVÍCE MOTIVOVALO V ZAČÁTKU?

V začátcích pro mě hodně motivovala facebooková skupina a fotky dalších výzvařů a řekla jsem si, že to přeci taky dám! A dala a je to skvělý pocit.

A CO VÁS NEJVÍCE MOTIVUJE NYNÍ?

Nyní mě motivují mé cíle, kterých chci dosáhnout. Někdy ta chuť ale není, obzvlášť když jsem se od září vrátila už do práce, takže toho volného času je méně a ten režim se dost pozměnil. Ale čas na cvičení si udělám i v devět večer. A stále mě motivují i další výzvaři ve skupině.

CO PRO VÁS ZNAMENÁ NEJVĚTŠÍ PŘEKÁŽKU A S ČÍM BOJUJETE?

S čím bojuji, je sladké. Odjakživa jsem milovník sladkostí a nebyl pro mě problém sníst tabulku čokolády na posezení, ale to ještě v době před Výzvou. Odolat je někdy opravdu těžké, ale změnou jídelníčku opadly i chutě, takže se to zvládnout dá. A když už tu chuť opravdu mám, tak si zkrátka ten kousek čokolády dám. A s chutí! A nebo si dám jeden ze zdravých dezertů podle Tomášových receptů.

DO JAKÉ MÍRY JSTE UPRAVILA SVŮJ JÍDELNÍČEK?

Jídelníček jsem změnila od základů, ale hezky krok po kroku podle rad. Občas ještě experimentuji s jídlem, co a jak kombinovat, ale držím se rad nejen od Tomáše, ale třeba i právě od ostatních výzvařů ve FB skupině.

ZAČALA JSTE UŽÍVAT NĚJAKÉ VÝŽIVOVÉ DOPLŇKY?

Užívala jsem a budu pokračovat s proteinem po tréninku. Opravdu nakopne organismus a je to podle mě pomocník k nezaplacení. Obzvlášť také právě pro zdravé dezerty.

ZMĚNIL SE VÁŠ ZDRAVOTNÍ STAV?

Zdravotní problémy jsem naštěstí neměla žádné. Ale to, co se zlepšilo, je psychika a pohled na svět. Když jsem začínala s Výzvou, procházela jsem zrovna dost psychicky náročným obdobím a užívala jsem antidepresiva. Už po prvním měsíci jsem najednou zjistila, že je vlastně neužívám a je mi dobře.

Jednoho dne jsem zjistila, že už jsem na léky týden nesáhla, to byl pro mě první velký pokrok a zjištění, že Výzva má skutečně smysl.

CO VÁM NA VÝZVĚ NEJVÍCE VYHOVOVALO?

Vyhovovalo mi a stále vyhovuje, že člověk nemusí dojíždět do fitka někam do města, když zrovna bydlí na vesnici. A také, že cvičení nezabere víc než 30 minut, což je pro maminky s malými dětmi fajn. Člověk si stihne zacvičit, když dítě spí.

CO BYSTE NAOPAK DOPORUČILA VYLEPŠIT?

Asi nic, program mi vyhovuje tak, jak je. Pokud chci, můžu se kdykoliv vrátit k dřívějším videím. A to je super.

JAK SE ZPĚTNĚ DÍVÁTE NA SVÉ ROZHODNUTÍ VSTOUPIT DO VÝZVY 21 DNÍ?

Vstup do Výzvy byl a je dobrým rozhodnutím, nelituji vstupní investice. Sice na začátku je řečeno, že pokud to člověka nezaujme, může odstoupit. Ale jak člověk do tohoto vlaku naskočí, tak už ho to nepustí a chce pokračovat a vidět výsledky i na sobě.

JAKÁ JSOU VAŠE BUDOUCÍ PŘEDSEVZETÍ, VYSNĚNÉ CÍLE?

Další předsevzetím je pro mě Výzva pro pokročilé, třeba s ní dosáhnu takových výsledků, o kterých se mi ani nesnilo.

KDYBYSTE MĚLA VÝZVU POPSAT JEDNÍM SLOVEM NEBO JEDNOU VĚTOU, CO BYSTE ŘEKLA?

Výzva je vynikající program pro všechny. A také pro ty, kteří se chtějí změnit a nemají odvahu navštěvovat fitko. A nebo se vymlouvají na to, že nemají čas. Půl hodiny denně si najde opravdu každý!!


649x270-vstup-do-nove-vyzvy-ga

Absolvovali jste program Výzva 21 dní a chtěli byste se podělit o své zážitky, postřehy a výsledky? Neváhejte nás kontaktovat na email marketing@vyzva21dni.cz. Každý účastník rozhovoru od nás dostane slevu na nákup na GORILLA Fitness Eshop v hodnotě 500,- Kč.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů