Lenka o programu Výzva 21 dní: „První dva týdny jsem cvičila tajně.“

Začátek roku 2017 byl pro Lenku ve znamení ponuré nálady a nechuti do života. Z častého přejídání se nezdravým jídlem pramenily výčitky a pocit neschopnosti řídit svůj vlastní život. Věděla, že s novým rokem je třeba něco změnit, ale nevěděla jak na to.  Pak narazila na Výzvu a hned po prvním videu jí bylo jasné, že tento program jí změní život.  

LENKO, ŘEKNI NÁM NĚCO O SOBĚ.

Jmenuji se Lenka, je mi 41 let a žiji v Praze. Mou hlavní životní náplní, kromě práce v realitní kanceláři, je moje rodina. Mám bezmála 9letá dvojčata a učit se s nimi znovu vyjmenovaná slova, slovní druhy a pády, to je opravdová Výzva. Mým koníčkem jsou knížky, filmy, výlety do hor, lyžování, kolo, no a teď i Výzva 21 dní. Před Výzvou jsem i běhala, ale s tím jsem teď skončila.

JAKÉ BYLY DŮVODY PRO TVŮJ VSTUP DO VÝZVY 21 DNÍ A S JAKÝMI CÍLI JSI DO PROGRAMU VSTOUPILA?

Mým impulsem pro vstup do Výzvy 21 dní byl začátek nového roku. Celkově špatná a ponurá nálada, pochybnost prakticky o všem, nespokojenost sama se sebou, neforemné tělo, přejídání se sladkým a nezdravým jídlem a z toho pramenící výčitky a neschopnost s tím cokoliv udělat. Postrádala jsem motivaci k čemukoliv.

Úplnou náhodou jsem rozklikla odkaz na „Výzvu 21 dní“ a zkoukla Tomášovo první motivační video. A to mě tak neskutečně nakoplo, že kdybych to nezažila, tak tomu neuvěřím.

Hesla typu: cvičení pár minut denně, každý den jeden jediný úkol, buď chceš a čas si najdeš anebo hledáš výmluvy… bylo to, co zafungovalo. A pak samozřejmě to, že každý den chodil e-mail, že Tomáš reagoval na komentáře a dalo mi to pocit, že mě opravdu osobně sleduje a pomáhá.

JAK DLOUHO CVIČÍŠ S PROGRAMEM VÝZVA 21 DNÍ A JAKÉ JSOU TVOJE DOSAVADNÍ VÝSLEDKY?

Do týdne zdarma jsem „naskočila“ 9. ledna letošního roku a plynule přešla do placené výzvy. Do programu jsem šla s cílem celkově zpevnit postavu, shodit 5 kg a 8 cm v pase. A hlavně najít sama sebe, získat sebevědomí a začít se na svět dívat zase trochu pozitivněji.

Nyní jsem na konci 4. fáze výzvy. Moje výsledky již dávno předčily má očekávání: váha -9,5 kg, pas -10 cm, boky -7 cm a prsa (bohužel) -11 cm.

CO TĚ NEJVÍC MOTIVUJE?

Nejvíc mě motivuje to, že to funguje, mám dobrý pocit, cítím se atraktivní, okolí si všímá a chválí.

JAK TVOJI PROMĚNU VNÍMÁ RODINA A BLÍZCÍ?

Nyní vnímají všichni proměnu pozitivně. Zpočátku však byla nedůvěra i smích. Postupem času však obdiv a podpora. První dva týdny jsem cvičila „tajně“. Pouze děti to věděly a teprve pak jsem zasvětila manžela. Blízkým jsem to neřekla vůbec. Teprve až si sami začali všímat změny.

CO JE PRO TEBE NEJVĚTŠÍ PŘEKÁŽKA A S ČÍM BOJUJEŠ?

Nejvíce bojuji s jídelníčkem. Občas mám pocit, že nejím skoro vůbec, pak se mi to zvrtne a trochu zahřeším. Prakticky se bojím jíst. A jsem přejedená tvarohu.

Jídelníček je pro mě boj. Ale už jsem do programu nastupovala s tím, že jsem nesladila nápoje ani nepila sladké, nejedla moc smažené a uzeniny. Hodně jsem hřešila sladkým a alkoholem.

Takže v první fázi jsem vyřadila sladké, pivo a hooooodně omezila ostatní alkohol. Dále jsem omezila pečivo a přílohy. Kromě tvarohu jsem ještě přidala hodně zeleniny a různých semínek. A jsem si vědoma, že jím málo masa.

ZAČALA JSI UŽÍVAT NĚJAKÉ VÝŽIVOVÉ DOPLŇKY?

Ne. Těm se zatím „úspěšně“ bráním.

ZMĚNIL SE TVŮJ ZDRAVOTNÍ STAV?

Určitě. Cítím se lépe.  Nebolí mě záda a po roce a půl mě přestalo bolet rameno. I bolesti kolen, které jsem dříve mívala, už nemám. Přestala mě pálit žáha a úplně zmizela plynatost. Také bolesti hlavy, které jsem občas mívala, nadobro zmizely.

CO TI NA VÝZVĚ NEJVÍCE VYHOVOVALO?

Vyhovuje mi jeden e-mail/úkol denně. Je to nenápadné připomenutí, že chci se sebou něco dělat. Také podpora z facebookové skupiny, když přijde krize, je úžasná a motivační!

JAKÁ JSOU VAŠE BUDOUCÍ PŘEDSEVZETÍ, VYSNĚNÉ CÍLE?

Nepolevit. Udržet si to, co jsem si teď vybojovala. A ještě vyrýsovat břišáky.

Absolvovali jste program Výzva 21 dní a chtěli byste se podělit o své zážitky, postřehy a výsledky? Neváhejte nás kontaktovat na email marketing@vyzva21dni.cz. Každý účastník rozhovoru od nás dostane slevu na nákup na GORILLA Fitness Eshop v hodnotě 500,- Kč.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů