Jaňule: „Bylo pro mě životně důležité začít dělat něco, v čem mám šanci uspět!“

Jaňule celý život trpěla strachem z lidí. Rozhovor s někým cizím pro ni bylo doslova utrpení. Nedokázala spontánně reagovat, mluvit nahlas a srozumitelně. Její strachy se staly obrovským problémem v okamžiku, kdy začala hledat práci a byla nucena začít chodit na pohovory.

JANI, ŘEKNI NÁM NĚCO O SOBĚ, CO TĚ BAVÍ?

Ahoj. Jmenuji se Jaňule, v lednu mi bude 25 let. Momentálně mám práci, která je někdy náročná, ale baví mě a má smysl. Ne vždy tomu tak bylo. Mým velkým koníčkem je osmiměsíční synovec Kryštof. Ráda hraju společenskou hru Pandemic. Miluji jízdu autem po známých trasách (jen já, auto a nahlas puštěné rádio) a jízdu na kole. Miluju Výzvu 21 dní a vše, co mě v životě těší a dává mému životu smysl! A dnes mám ráda i lidi, kterých jsem se dřív bála!

JAKÉ BYLY DŮVODY PRO TVŮJ VSTUP DO VÝZVY 21 DNÍ?

Měla jsem velké problémy s komunikací. Jakákoli interakce ve mně vnitřně vyvolávala paniku a strach. Na venek se projevoval tak, že jsem mluvila nesrozumitelně, potichu a klepal se mi hlas. Jindy jsem neřekla nic, protože jsem nepostřehla, co druhý říkal a nepožádala jsem se ho, aby to zopakoval. Lidé mě často vnímali jako tu „co moc nemluví.“

Chtěla jsem pracovat někde zavřená, daleko od lidí. Nechtěla jsem se ani telefonicky objednat k doktorovi. Stává se mi to i dnes, ale těch věcí, kterých se nesmyslně bojím, už není tolik! Také jsem se projevy svého strachu naučila do jisté míry ovládat.

Přeměna postavy pro mě znamenala způsob, jak změnit přístup k sobě samé a posílit sebevědomí.

JAKÝM ZPŮSOBEM VÝZVA OVLIVNILA TVOJE SEBEVĚDOMÍ?

Nikdy se mi v ničem moc nedařilo. A to byla voda na mlýn mých problémů. Bylo pro mě životně důležité začít dělat něco, v čem mám šanci uspět! Najít si něco, co mohu ovlivnit, co je smysluplné, dosažitelné a také viditelné pro okolí.  Něco, co mi změní život a posílí sebevědomí. A v ten okamžik mi do života vstoupila Výzva.

MĚLA JSI TEDY PROBLÉMY I S NADVÁHOU?

Můj boj s nadváhou započal s dovršením dospělosti. Vyzkoušela jsem všechno možné, co nabízel teleshopping nebo slevové portály. Od různých strojů, gelů, kapslí, až po „hubnoucí“ oblečení a procedury. Tím nechci říct, že jsou na nic, protože mají určitý podíl na mém úspěchu, ale že bez správného pohybu, jídelníčku a motivace vám jsou na nic!

1.července 2014 mi váha ukázala alarmujících 79,5 kg! A já vyhlásila „Stop nesmyslným pokusům.“ Otázkou bylo, jak začít? Tehdy jsem pár dní předtím mluvila s kamarádkou, která mi vyprávěla o tom, kolik dělá denně kliků a dřepů atp., tak jsem s tím začala. Necelý měsíc na to přišla maminka s Výzvou. Nebylo na co čekat!

JAK DLOUHO CVIČÍŠ S PROGRAMEM VÝZVA 21 DNÍ A JAKÝCH JSI DOSÁHLA V PROGRAMU VÝSLEDKŮ?

Čistého času asi 14 měsíců. S Výzvou 21 dní přišla moje maminka, se kterou jsme vstoupily společně 28. 8. 2014. Maminka se ale během třetího měsíce zranila, takže jsem Výzvu dokončila sama.

Kromě Výzvy jsem od října 2014 jezdila 20 km na kole na brigádu, takže jsem měla šestkrát týdně intervalový kondiční trénink zajištěn.

Za první tři měsíce se mi podařilo shodit 10 kg, 9 cm v pase a přes břicho a 15 cm přes boky. Po Vánocích jsem snad poprvé v životě vážila míň než před Vánocemi. Ale hlavně jsem měla víc energie, dělala jsem, co mě bavilo, a byla jsem šťastná! Mé štěstí narušovalo jen to, že jsem stále neměla práci na plný úvazek.2

TO ALE NEBYL ZDALEKA KONEC TVÉHO PŘÍBĚHU, ŽE?

Šestým lednem 2015, dnem mých 23. narozenin, započal velmi náročný rok. Ten den jsem měla při rozvozu novin autonehodu, ze které jsem zázrakem vyvázla jen s pár modřinami a povrchovou tržnou ránou na hlavě. Ale v jejím důsledku jsem ztratila několik kilo svalů.

Krátce na to přišlo období, kdy jsem byla nucena vzít na HPP cokoliv. V práci jsem byla prakticky od rána do večera pod obrovským tlakem a stresem. Pohybu jsem měla až až, skoro jsem nejedla, nespala a moje váha spadla až na 60 kg! Pak jsem se dostala do klasické nabírací smyčky – vyčerpání, stres, z toho plynoucí chyby a následné „noční odměňování“. Kila šla nahoru a sebevědomí přímou úměrou dolů.

CO TI POMOHLO SE ZNOVU VYHOUPNOUT DO SEDLA?

Byla to opět moje maminka. V lednu 2016 přišla s tím, že Tomáš otvírá novou verzi Výzvy. 15. ledna 2016 jsem do ní vstoupila s počáteční váhou 66,1 kg. Opět jsem si musela stanovit, co chci a namotivovat se. Zařadila jsem suplementy, regenerační procedury a začala trénovat 6x týdně naplno. 25. dubna jsem vstoupila do Výzvy pro pokročilé a momentálně se snažím vyladit jídelníček v rámci Jídelníčkové výzvy a nabrat nějaké svaly, které poslední dobou spíše ztrácím.

TY JSI TEDY PROŠLA SNAD VŠEMI VÝZVAMI OD TOMÁŠE JEHLIČKY! JAKÉ JSOU TEDY TVOJE VÝSLEDKY V SOUHRNU?

Od roku 2014 až 2016 jsem shodila asi 21 kg a přibližně 80 cm v různých obvodech.

  Srpen 2014 Listopad 2016 Rozdíl
Váha 79,5 kg 58,5 kg 21 kg
Pas 86 cm 68 cm 18 cm
Břicho 98 cm 76 cm 22 cm
Boky 107 cm 86 cm 21 cm
Stehno 62 cm 53 cm 9 cm
Ruka 31 cm 27 cm 4 cm
Lýtko 38 cm 33 cm 5 cm

 

JAK TĚ OD TÉ DOBY VNÍMÁ RODINA?

Určitě vidí kus dobře odvedené práce. Chválí mě, že mi to sluší. Obdivují, že jdu do toho naplno a že jsem u toho vydržela takhle dlouho. Vnímají, že jsem sebevědomější a šťastnější! I když občas prohodí, že bych měla brzdit a dělat i něco jiného, např. si uklidit pokoj!

4CO PRO TEBE ZNAMENÁ NEJVĚTŠÍ PŘEKÁŽKU A S ČÍM BOJUJEŠ?

Asi s nedostatkem kvalitního spánku, už si nepamatuju, kdy jsem šla naposledy spát před půlnocí. Do nedávna i s jídlem, jeho správným načasováním a množstvím. Jím celkem málo. Ale díky Jídelníčkové Výzvě dělám pokroky!

DO JAKÉ MÍRY JSI UPRAVILA SVŮJ JÍDELNÍČEK?

Vyřadila jsem pšenici a omezila příjem sacharidů. Nedávno jsem zařadila půldenní půsty. Díky Jídelníčkové Výzvě jsem zjistila, že se zpomaleným metabolismem musím jíst víc. Užívám si potréninkové dezerty a vůbec jídlo jako takové!

ZAČALA JSI UŽÍVAT NĚJAKÉ VÝŽIVOVÉ DOPLŇKY?

Zpočátku jsem začala užívat GORILLA ACTIVE jako noční protein. Teď z něj dělám proteinové dezerty z Jídelníčkové Výzvy. Od pokročilých používám aminokyseliny po tréninku, nebo když jedu na kolo. Z Burnoutu dělám hlavně Tomášovy proteinové lívance. Když jedu někam pryč a nevím, co budu ten den jíst, nebo když mě čeká nějaká oslava, dávám si pro jistotu spalovač METBURN. Nedávno jsem si koupila i DAILY Shot a uvažuji i o jiných výrobcích GORILLA.

ZMĚNIL SE TVŮJ ZDRAVOTNÍ STAV?

V září 2014 mi na preventivní prohlídce objevili zánět štítné žlázy s podezřením na hypertyreózu kvůli nízkému TSH a poslali mě k endokrinologovi. Poslední kontrola ukázala, že všechny hodnoty jsou v pořádku! Pak mám ještě různé problémy s pohybovým aparátem, ale i ty se díky váhovému úbytku a zpevnění postavy zlepšily.

CO TI NA VÝZVĚ NEJVÍCE VYHOVOVALO?

Skvělá a nejlepší je facebooková skupina, kde se lidé vzájemně podporují, povzbuzují, mají stejný cíl a předávají si zkušenosti. Mám radost z každého jejich úspěchu, ze vzájemného povzbuzení a uznání.

JAK SE ZPĚTNĚ DÍVÁŠ NA SVÉ ROZHODNUTÍ VSTOUPIT DO VÝZVY 21 DNÍ?

Výzva mi změnila život, který je jasnější, krásnější, plný nových přátel, nových nadějí! Je to jistota, kterou máte, i když je vše ostatní na nic. Myslím, že mi hodně pomohla i do budoucna!


649x270-vstup-do-nove-vyzvy-ga

Absolvovali jste program Výzva 21 dní a chtěli byste se podělit o své zážitky, postřehy a výsledky? Neváhejte nás kontaktovat na email marketing@vyzva21dni.cz. Každý účastník rozhovoru od nás dostane slevu na nákup na GORILLA Fitness Eshop v hodnotě 500,- Kč.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů