Jana: „Zvládat péči o rodinu, dům a zahradu a do toho zařadit cvičení nebylo lehké.“

Jana po dětech nabrala 30 kg. Část se jí podařilo shodit jen úpravou jídelníčku, ale v momentě, kdy se váha zastavila, bylo jasné, že bez aktivního pohybu to dál nepůjde. Zařadit pravidelný trénink není pro matku dvou dětí nikdy lehké. Proto si Jana vybrala cvičení s Výzvou z pohodlí domova.

LENKO, ŘEKNI NÁM NĚCO O SOBĚ.

Je mi 31 let, v současné době jsem na mateřské dovolené. Mám 2 děti (syn 4 a dcera 2 roky). Jsem aktivní člověk, ráda zkouším stále něco nového, adrenalinové zážitky, kolo, hasičský sport, volejbal, horolezectví, cestování.

JAKÉ BYLY DŮVODY PRO TVŮJ VSTUP DO VÝZVY 21 DNÍ?

S dětmi jsem přibrala 30 kg, úpravou jídelníčku již v průběhu druhého těhotenství se mi podařilo dát dolů polovinu. Pak se to ale zastavilo a já si uvědomila, že bez pohybu to nepůjde. S pohybem jsem nikdy neměla větší problém, vždycky jsem ale měla blok z posiloven a zvedání činek. Mým cílem nikdy nebylo nabrat svaly.

Od malička bydlím na vesnici a jen cesta za řízenou pohybovou aktivitou mi zabrala hodinu. Vždy mi bylo líto toho času, nehledě na to, že teď k tomu musím řešit hlídání dětí. Když na mě na internetu vyskočila Výzva 21 dní, byla jsem nadšená. Zabere minimum času a všichni si ji chválili. Proto jsem ji zkusila.

S JAKÝMI CÍLI JSI DO PROGRAMU VSTOUPILA?
Mým cílem bylo shodit přebytečná kila, zase obléknout oblečení velikosti 38 a konečně se zbavit bolestí zad.

JAK DLOUHO CVIČÍŠ S PROGRAMEM VÝZVA 21 DNÍ?

První týden zdarma jsem začala cvičit na začátku října 2016. Nadchlo mě to, ale pořád jsem měla spoustu výmluv. Po hlavě jsem se do cvičení pustila až na Vánoce a jela jsem bez výpadků všechny 4 fáze.

DOSÁHLA JSI ZA TU DOBU SVÝCH CÍLŮ?
V průběhu Výzvy jsem cíle postupně upravovala. Shozená kila najednou nebyla důležitá. Velikost 38 jsem na konci 4. fáze opravdu oblékla a záda přestala bolet již v průběhu první fáze.

CO TĚ MOTIVOVALO NA ZAČÁTKU? A CO TĚ MOTIVOVUJE NYNÍ?

Největší motivací pro mě byl pohled do zrcadla. Navíc si změn všimlo i okolí a pochvaly mě motivují k ještě většímu úsilí.

JAK TVOJI PROMĚNU VNÍMÁ RODINA A BLÍZCÍ?

Manžel už si začal stěžovat, že se mi zmenšila prsa a hlavně jeho oblíbený zadek. Ale jinak jsou ohlasy pozitivní a Výzvu šířím dál. Kamarádka již cvičí a je nadšená. Manžel zatím jenom mluví o tom, že by začal, zatím ale není ve fázi, kdy by se do toho zakousl. Uvidíme, co bude dál.

JE NĚCO, CO SE VE TVÉM ŽIVOTĚ OD VSTUPU DO VÝZVY ZMĚNILO?

Rozhodně mám lepší náladu, kondičku a více energie. Na spoustu věcí se dívám s nadhledem a také vzrostlo sebevědomí. Jako velké pozitivum vidím i to, že se mnou chtějí cvičit i děti.

CO PRO TEBE BYLO NEJVĚTŠÍ PŘEKÁŽKOU? A S ČÍM JSI NEJVÍC BOJOVALA?

Ze začátku jsem obtížně hledala vhodnou dobu na cvičení. Zvládat všechny povinnosti, péči o rodinu, dům a zahradu, a do toho zařadit pravidelné cvičení nebylo lehké.

DO JAKÉ MÍRY JSI UPRAVILA SVŮJ JÍDELNÍČEK?

Jídelníček jsem upravovala částečně, protože jsem ho radikálně upravila již před asi 2,5 roky. Rady a doporučení jsem pouze zapracovala do již osvědčeného jídelníčku a skvěle mi to funguje.

ZMĚNIL SE TVŮJ ZDRAVOTNÍ STAV?

Záda nebolí, jsem pohyblivější a téměř vymizel atopický ekzém, kterým trpím od dětství.

CO TI NA VÝZVĚ NEJVÍCE VYHOVOVALO?

Cvičení doma, ale pořád pod odborným vedením. Minimální časová náročnost.

JAKÁ JSOU VAŠE BUDOUCÍ PŘEDSEVZETÍ, VYSNĚNÉ CÍLE?

Mým cílem je dostat se na množství tuku v těle na hranici 20-22 % a zbavit se vytahaného břicha po dětech a kilech. Také konečně „nešoupat“ nohama o sebe, když mám sukni (k tomu už mi chybí jenom kousíček).

CO BYS VZKÁZALA LIDEM, KTEŘÍ NAD VSTUPEM DO VÝZVY PŘEMÝŠLEJÍ A STÁLE VÁHAJÍ?

Neváhejte. Chce se to jen rozhodnout, odcvičit prvních pár tréninků a pak už to jde samo

Absolvovali jste program Výzva 21 dní a chtěli byste se podělit o své zážitky, postřehy a výsledky? Neváhejte nás kontaktovat na email marketing@vyzva21dni.cz. Každý účastník rozhovoru od nás dostane slevu na nákup na GORILLA Fitness Eshop v hodnotě 500,- Kč.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů