Jak vybrat kvalitní trávicí enzymy

Trpíte nadýmáním? Cítíte si těžce po svém oblíbeném jídle? Máte některou z potravinových intolerancí, které dokáží pěkně znepříjemnit život? Pak sáhněte právě po trávicích enzymech. Jenže, jak vybrat kvalitní trávicí enzymy?

Co jsou to trávicí enzymy?

Jedná se o látky, které jsou produkovány tělesnými pochody, ale také jsou obsaženy v potravinách, které konzumujeme (např. v ovoci či zelenině). Tyto látky nám pomáhají s trávením lepku, laktózy, bílkoviny či s ovocným cukrem, což jsou těžce stravitelné složky naší potravy. Jednotlivé trávicí enzymy poznáme od jiných látek díky jejich názvu. Každá z nich má koncovku –áza. Tedy enzym, které tráví laktózu, se jmenuje laktáza. Ten, který tráví bílkoviny, tedy proteiny, nazýváme proteáza a tak dále.

Jak fungují trávicí enzymy?

Poté, co doputuje potravina do našeho žaludku, začnou působit kyselina chlorovodíková, pepsin a trávící enzymy. Tato směs látek má za úkol tzv. natrávit jídlo. To znamená, že ty potraviny, které není naše tělo schopno vstřebat (výše zmíněné těžce stravitelné složky), jsou rozštěpeny na takové složky, které již trávící soustava vstřebat dokáže. S nadsázkou lze říct, že trávící enzymy jsou takovou sekretářkou pro trávící soustavu. Vše hezky připraví tak, aby to bylo přehledné a snadno zpracovatelné.

Kdo by měl trávicí enzymy doplňovat?

  • Ti, kteří trpí potravinovou intolerancí (abyste si mohli dopřát alespoň v malém množství svou oblíbenou pochutinu, která obsahuje látky, které Vaše tělo nedokáže zpracovat samo)

  • Ti, kteří trpí plynatostí
  • Ti, kteří trpí nadýmáním

? Tip pro Vás: trávicí enzymy skvěle fungují s probiotiky. Strádáte-li tedy kvůli potížím s trávením, užívejte tuto kombinaci a dlouhodobě se tak vyhněte svému trápení.

  • Užívejte pouze tobolkové trávicí enzymy – práškové enzymy se v žaludku zničí a tablety obsahují zbytečné přídatné látky

  • Vybírejte podle množství enzymů – trávicí enzymy společně spolupracují a vždy se tím pádem vyplatí investovat do takových enzymů, které obsahuje jejich široké spektrum

  • Pouze ověřené výrobky – to, zdali trávicí enzymy fungují či nikoliv, jednoznačně poznáte po jejich vyzkoušení.

Mé doporučení

Já osobně doporučuji trávicí enzymy AST Enzymes Digest GI, které si necháváme zasílat od světoznámého výrobce ze zámoří.

_vyr_17digest-GI-ultra-720x950 Trávicí enzymy – Digest Ultra

nejširší spektrum enzymů (18 druhů enzymů)
extra dávka 355 miligramů enzymů v každé tobolce
okamžitý účinek, již s prvním jídlem  

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů