Jak vybrat kvalitní masážní válec

Masážní válec je velmi oblíbená pomůcka, používaná profesionálními atlety, trenéry a fyzioterapeuty k rychlejší regeneraci svalů či rekonvalescenci při zranění.

Přemýšlíte o koupi masážního válce? Víte, jak vybrat kvalitní masážní válec?

Při nákupu masážního válce je (stejně jako u všeho) důležité vyhnout se nekvalitním a levným výrobkům, které kromě nízké ceny nemají co nabídnout.

Masážní válce vyrobené z levného materiálu často velmi brzy puknou a ani rozsah jejich využití není zdaleka tak široký jako u kvalitních výrobků, na jejichž vývoji se podíleli odborníci.

JAK VYBRAT SPOLEHLIVÝ MASÁŽNÍ VÁLEC

Masážní plocha

Masážní válec dělá masážním válcem právě jeho masážní plocha.

Pokud jste byli někdy na kvalitní masáži, víte, že masér pracuje s konečky prstů, kořeny dlaní, celými prsty, pěstmi i palci.

Kvalitní masážní válec, který má být opravdovým pomocníkem, musí mít více než jen válcovitý tvar. Členitost jeho plochy by měla odpovídajícím způsobem kopírovat dotyky maséra při odborné masáži.

foam-roller-grid-surfaces

Tři masážní plochy masážního válce foam roller the GRID:

1) Tuhé dlouhé obdélníky – simulují dotyk prstů.

2) Malé pevné čtverce – simulují dotyk konečky prstů.

3) Velké měkké plochy – simulují dotyk dlaně.

Kvalita materiálu

Kdysi jsem si koupil svůj první obyčejný pěnový válec. Neměl žádnou masážní plochu a po větším zatížení (například při ležení na něm) se promáčknul a vytvořil šišku, se kterou bylo téměř nemožné vhodně manipulovat – rollovat.

Zároveň se po několika týdnech používání pěna, ze které byl vyroben, zdeformovala a výrazně změkla. Byl čas se s ním rozloučit. Stál přibližně 500 Kč a neměl jsem ho ani tři měsíce.

Pak jsem získal tip od zahraničních trenéru na jiný, zcela revoluční masážní válec, který jsme po mojí zkušenosti začali dovážet z Nizozemska do ČR. Byl to masážní válec foam roller GRID od společnosti Trigger Point.

Tenhle válec mě stál okolo 1300 Kč. Ale nutno podotknout, že ho mám už 6 let. Jediné, co odešlo, bylo natištěné logo. Používám ho denně a občas ho půjčuji i přátelům či klientům.

Využití válce

Důležitý faktor, který by měl ovlivnit výběr masážního válce, je vaše vlastní využití.

Pro úplné začátečníky je vhodný třeba základní masážní válec GRID, pro pokročilé (po 6 měsících masírování na základní verzi masážního válce GRID) pak doporučím sáhnout po masážním válci GRID X.

Pokud chcete masírovat specificky nohy, jste tedy třeba běžec nebo fotbalista apod. pak je ideální pořídit si masážní válec na tyčce STK GRID, případně pro pokročilé zase STK GRID X.

Nicméně obecně na základní masáže a uvolnění celého těla stačí zcela běžný masážní válec GRID.

_vyr_6GRIDY-900
Masážní válec TPT The GRID

Automasážní pomůcka pro uvolnění svalů.

3 masážní plochy pro nejlepší masáž
Robustní konstrukce (nosnost až 270kg)
– Profesionální video-trénink, součástí balení
Doprava zdarma, dodání do 48 hodin!

Vzdělání

Největším problémem u levných válců ovšem vidím to, že se nesnaží svého zákazníka žádným způsobem informovat o možnostech masáží. Správná technika masáže totiž nespočívá pouze v jezdění sem a tam na válci.

Právě informovanost o technikách masírování neboli tzv. Foam rollingu, hraje zásadní roli v plném využití potenciálu masážního válce. Zákazník by měl být výrobcem plnohodnotně informován o tom, na jakých místech, jak dlouho, kolikrát a kdy, masírovat. Právě správná technika totiž často rozhoduje o tom, zda nám masážní válec pomůže, nepomůže nebo jestli nám dokonce nepřitíží.

Firma Trigger Point, tohle právě řeší a poskytuje profesionální video trénink jako součást každého výrobku. A přesně to se mi moc líbí na celém konceptu této firmy, protože pokud nebudete vědět, jak masážní válec správně a efektivně použít, pak pro vás nebude žádným přínosem.

Stojí za to (cena)

Jako poslední uvádím cenu, přestože je často prvním faktorem, ke kterému přihlížíme. Po tom, co jste si přečetli mé zkušenosti a tento článek, víte, že cena je relativně nedůležitý faktor. Na levném válci můžete na jednu stranu krátkodobě ušetřit až polovinu z ceny, ale za pár měsíců budete muset pravděpodobně kupovat válec nový.

Jsem přesvědčený, že masážní válec GRID za 1290 Kč s dopravou zdarma je více než skvělá investice.

Klíčová slova: foam rolling, jak vybrat…, masážní válec

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů