Dva důvody, proč některé kloubní výživy nefungují

Vybrat funkční kloubní výživu není nic jednoduchého. Stejně jako i v jiných oblastech má každá kategorie výrobků svá specifika. Bez odborných znalostí a zkušeností si nemusíte všimnout rozhodujících faktorů ovlivňující jejich faktickou funkčnost a při výběru často upřednostníte spíše ty výrobky, které znáte z reklamy, či je jejich značka populární. Avšak není všechno zlato, co se třpytí. Stejně tak jako svým známým, poradím dnes i Vám, na co si dávat při výběru kloubní výživy pozor. Ukážeme si dva nejčastější problémy, se kterými se výrobky kloubní výživy potýkají a vysvětlíme si, jak vybrat správně.

NE VŠE, CO JE POPULÁRNÍ, JE FUNKČNÍ

Obsahují pouze mizivé množství účinných látek

Je běžnou praxí, že výrobci se snaží uchvátit své zákazníky především hezkým vzhledem výrobku a dobrou reklamou. Obsah samotného výrobku bývá až na druhém místě. To by však mělo být přesně naopak. Nespoléhejte se proto pouze na obecný výpis složek, které výrobek obsahuje. Kontrolujte i množství těchto složek.

Vsadím se však, že si nejste jisti, kolik které látky má kvalitní výrobek obsahovat. S tím Vám mohu pomoci. Touto tématikou jsem se totiž zabýval již v článku Jak vybrat účinnou kloubní výživu.

Když jsem pracoval na svém dalším článku Srovnání výrobků kloubní výživy, byl jsem velmi překvapený. Narazil jsem totiž i na takové výrobky, které fungovaly téměř výhradně na placebo efektu. Měly pouze minimální množství účinných látek tak, aby tyto látky mohl výrobce propagovat.

Neřeší problém kloubů z širší perspektivy

Možná jste o tom ještě neslyšeli, ale problémy s klouby bývají provázeny záněty. Velká část výrobků kloubní výživy však tento problém neřeší. Kvalitní výrobek tedy nejdříve zánět zredukuje a teprve poté klouby vyživuje. Až poté, co je řešen zánět, může dojít k regeneraci kloubů. Nikdy to není naopak. Opravdu kvalitní výrobek tedy musí obsahovat složky, které účinně redukují zánět, vyživují klouby a zároveň působí jako prevence. Bez toho prostě kloubní výživa nikdy nemůže fungovat na 100 %.

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů