Dan Drahokoupil: Když od těla něco vyžadujete, musíte mu i vracet

Dan Drahokoupil je úspěšný nymburský kanoista. S GORILLA fitness začal spolupracovat před půl rokem, kdy si vyzkoušel naše výrobky během zimní přípravy. Zamiloval se do regeneračních aminokyselin GORILLA AMINO Fuel a dalších zatím testovaných výrobků, které se připravují i pro naše zákazníky. Líbí se mu také, jak pracujeme ve firmě, a to především naše strategie a nadšení pro věc.

Náš rozhovor probíhal hned po výborném obědě při kávě na poděbradské kolonádě (…bylo nám sakra fajn).

Danův Facebook sleduj zde.

Danův Instagram je zde.

Začátek rozhovoru…

Jakub Jiřičný: Dane, co tě vedlo ke kanoistice a kdy jsi začal?

Dan Drahokoupil: Jako malý kluk jsem hrál fotbal, ale to mě po čase omrzelo. Brácha jezdil v tu dobu kanoistiku a vozil každý víkend nějakou medaili. A přitom nedřel, řekl bych, o nic víc než já. Respektive oba jsme do toho dávali, co šlo! Proto jsem se rozhodl, že začnu trénovat na lodi taky, předcházelo tomu nějaké nalézání se v tomhle sportu, ale od 13 let se plně věnuji kanoistice a posledních X let získávám medaile.

Jakub Jiřičný: Tady je krásně vidět přesně ten trend dnešní doby. Všechno přes noc nebo za jeden rok. Každý chce trhnout nějaký sportovní výkon a nedbá na to, co si po takové šílenosti tělo vezme jako daň. Prozraď nám, jaké jsou tvé cíle?

Dan Drahokoupil: Jak říkáš Kubo, je to o dlouhé přípravě a tvrdé práci. Pokud chcete po tělu výkon bez zranění, musíte se mu adekvátně věnovat a trénovat ho nějakým smysluplným systémem. Mé cíle jsou, abych podával pokud možno co nejlepší výkony v kanoistice a dojíždět do cíle za Martinem Fuksou, který má perfektní výkonnost a jede teď na olympiádu do Ria, což já bych mohl také, ale jsem na střídačce za ním. To mi ale nevadí, Martinovi to přeju a mám toho plné kecky ze série závodů, které jsem teď čerstvě absolvoval a rád si užiju prázdniny. Dalším mým dlouhodobým cílem je být stále aktivní. Do určité míry teď začínám spíš s předáváním, tedy začínám učit lidi, jak se smysluplně hýbat.

13177544_469126309943654_4429562236461685926_n

Jakub Jiřičný: Super, to rád slyším! Jaké závody si absolvoval a jaké výsledky jsi měl?

Dan Drahokoupil: Jako první jsem jel letos první nominační závod v Račicích, kde jsi se byl na mě dokonce podívat. Tam jsem dopadl ve své kategorii jako druhý, právě po Martinovi Fuksovi. Další jsem jel v Německu v Duisburgu, což byla první dokvalifikace na olympiádu do Ria. Tam jsem skončil na osmém místě, což je super, vzhledem k tomu, jací sportovci tam byli. Zároveň se v Duisburgu jel také světový pohár, kde jsem skončil na 23. místě. Tam jela spousta borců a i ti, kteří už jsou kvalifikovaní na Rio. Země tam posílají, dá se říct, všechny co mají, aby to prodali. Proto je tam obrovská konkurence. Další světový pohár mě čekal opět v Račicích, kde jsem dojel na singlu na 15. místě a na deblu s parťákem na sedmém místě a na čtyřkánoi jsme byli třetí. Posledním závodem byla další dokvalifikace do Ria opět v Račicích. Ten jsem vyhrál, čili jak jsem psal, jsem na střídačce na olympiádu do Ria za Martinem.

dan_2NZ

Jakub Jiřičný: To jsou úžasné výkony, Dane. Gratuluji. Myslím, že zasloužené volno si teď užiješ. GORILLA ti pomáhá s regenerací a výživou, co se ti nejvíce osvědčilo a proč?

Dan Drahokoupil: Díky! K suplementům – top jsou pro mě aminokyseliny GORILLA AMINO Fuel, které si dávám po každém tréninku (trénuji dvoufázově). Bez nich a s nimi je to fakt sakra rozdíl. Dál používám protein GORILLA ACTIVE Protein a gainer GORILLA RECOVERY Fuel, když dorazím později večer a potřebuji do sebe něco dostat, ale zároveň jít v čas spát.

Jakub Jiřičný: Dane, je něco, co bys chtěl předat čtenářům? Něco, na co bys chtěl upozornit?

Dan Drahokoupil: Určitě na to, že nynější generace dětí, dopadne fakt špatně, pokud se něco nezmění. Ty děti se neumí hýbat, jedí samé nesmysly a dostatečně se nehýbou. Celé dny sedí na zadku, a to je obrovská degenerace. Vidím, jak jsou špatně tělesně postavené a je to fakt tragédie. Dříve bylo výjimkou, že někdo nějaký sport nezvládal, dnes je výjimkou, když někdo něco dělá. Rodiče na děti nemají čas a šoupnou je na nějakou aktivitu a řeší sebe. Nepodporují je v tom, nezajímají se a krmí je nesmysly, jen proto, že si o to dítě řekne. A co by rodič, když nemá čas na dítě, pro něj neudělal. Já to chápu, člověk může mít černé svědomí a proto si to dítě do určité míry tímhle vykoupí. Ale je třeba pochopit, že tímhle dítěti ubližují a ztrácí u nich respekt a autoritu. Na druhou stranu, když se dítě snaží (i když nevyhraje) a třeba jste na nějakém turnaji, tak proč mu za odměnu něco nekoupit.

Jakub Jiřičný: Silné poselství a opravdu si toho cením a souhlasím. Díky za rozhovor a prozradím čtenářům, že se na tebe mohou těšit už od září/října v našem novém projektu, kde budou moci vyhrávat hodnotné ceny právě díky své aktivitě. 🙂

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů