Srovnání výrobků kloubní výživy

kloubni-vyziva-srovnani-produktu-na-trhu-blog-post

Přemýšlíte o kloubní výživě? Proenzi 3 Plus, GS Condro, Colafit, Priessnitz Forte, Kamzík nebo Klokan? 😮 Sledujete reklamy a tápete v tom, po které kloubní výživě sáhnout? Podívejte se na srovnání obsahu účinných látek těchto u těchto kloubních výživ… My jsme šokování. Co vy?

SROVNÁNÍ KLOUBNÍ VÝŽIVY

Při vývoji GORILLA kloubního balíčku, kdy jsme analyzovali dostupné studie o dávkách a formách účinných látek spojených s funkční kloubní výživou, jsme vypracovali původně interní studii o obsahu účinných látek v jednotlivých kloubních přípravcích, které jsou dostupné na Českém trhu.

Výsledek analýzy účinných látek pro funkční výživu kloubů jsme aplikovali do výrobků GORILLA MOVE Fuel – kloubní drink a GORILLA MOVE Caps – kloubní tobolky, které společně tvoří v náš kloubní balíček, ve kterém se navzájem doplňují a podporují.

Je již na vás, abyste porovnali cenu a obsah účinných látek, a posoudili, zda je vybraná kloubní výživa pro vás dobrou investicí či nikoliv.


Srovnání kloubních výživ: Klokan, Cemio kamzík, Colafit, GS Condro a GORILLA Move


Srovnání kloubních výživ: Priessnitz Forte s kolagenem, Flextor, FlexCode, Invita Active a GORILLA Move


Srovnání kloubních výživ: Celadrin Locomotive, Proenzi 3 Plus, Geladrink Forte a GORILLA Move

Srovnání kloubních výživ: Klokan, Cemio kamzík, Colafit, GS Condro, Priessnitz Forte s kolagenem, Flextor, FlexCode, Invita Active , Celadrin Locomotive, Proenzi 3 Plus, Geladrink Forte a GORILLA Move

Na co si dát pozor při výběru kloubní výživy

Hlídejte množství 4 základních složek

Myslím tím kolagen 2. typu, MSM, glukosamin a chondroitin. Tyto látky jsou opravdovým pilířem funkční kloubní výživy. Samozřejmě v dostatečné denní dávce.

Kolagen 2. typu je součástí chrupavky [1], zároveň je obecně kolagen základem pojivových tkání a tvoří 25-30% všech bílkovin v těle savců.

MSM jako protizánětlivá složka a podporuje metabolismus a funkčnost kloubní chrupavky. Není typickou látkou pro tvorbu vazivové tkáně. Obsahuje však velké množství síry, která je pro tvorbu tkáně nutná (sirné aminokyseliny). [2]

Glukosamin stimuluje tvorbu glukosaminoglukanů a proteoglukanů, dvou stavebních prvků chrupavky. Je také stavební látkou pro tvorbu vazivové tkáně. Spojuje kolagenová vlákna. [3]

Chondroitin je nejvíce zastoupený glykosaminoglykan ve strukturách mezibuněčné hmoty chrupavky. Je rovněž stavební látkou pro tvorbu vazivové tkáně. Má antikatabolické účinky, zabraňuje rozpadu kolagenu a zesiluje novotvorbu stavebních látek. [4]

Jedna tobolka vás nespasí

I když doplňky výživy koupíte v lékárně, nejedná se o léky. Nespoléhejte na to, že jedna tobolka denně vás zbaví všech potíží. Doplňky výživy nejsou léky a proto nikdy nemůže (a hlavně ani nemusí) 1 tobolka obsahovat funkční množství účinných látek.

Váha kostí se pohybuje od 2 kg u žen až po necelé 4 kg u mužů. Jak má 1 tobolka denně obsahující třeba 100 – 500 mg čehokoliv změnit váš zdravotní stav?

Pokud chcete cokoliv léčit nebo vyživovat, je třeba do sebe dostat maximální možnou dávku účinných látek a u kloubní výživy to platí dvojnásob.

Protizánětlivé složky jsou neméně důležité

Zánět je obranný mechanismus těla, který nás upozorňuje na problém a paralizuje určitý segment v těle. Například zánět v pravém ramenním kloubu v důsledku jednostranného přetížení.

Pro účinnou a rychlou léčbu problému potřebujete nejprve odstranit zánět, a tím otevřít cestu pro živiny, které obnovují tkáň.

Jinak řečeno, pokud vás bolí klouby, musíte urychleně odstranit zánět a následně až pak má smysl přijímat kloubní výživy. Správná kloubní výživa by měla těchto protizánětlivých složek obsahovat dostatečné množství.

Dávejte tedy pozor, jestli kloubní výživa o které přemýšlíte obsahuje například boswelii, enzymy papain a bromelain, vitamín C či E nebo kurkumin.

Menší dávky = lepší vstřebání?

Často se argumentuje, že tělo není schopno využít větší množství účinných látek z preparátu a proto se prý záměrně dělají výrobky s menším množství účinných látek.

Přitom účinná dávka hydrolyzovaného kolagenu je od 3 – 15g denně. Je však zajímavé, že tělo dokáže bez problému vstřebat i 30 gramů kolagenu. [studie]

Závěrečné slovo

Klasickou ač ne rozhodně zdravou českou snídani (2 rohlíky s trochou másla) si koupíte za 5 – 8 Kč. Je zcela evidentní, že za stejnou cenu nemůžete zakoupit denní dávku funkční kloubní výživy, která bude obsahovat vše potřebné pro léčbu vašich kloubů.

Samozřejmě rozhodnutí je na vás, ale otázkou do pranice je, zda je smysluplné vydávat menší peníze za nefunkční kloubní výživu, nebo jestli si připlatit za to, co funguje.

Nakonec všeho, vždy si z každého výrobku udělejte konečný resumé, co vám užívání dalo – opadly problémy? Fungoval opravdu, nebo to bylo jen placebo?

Věřím, že nyní víte, jak vybírat lépe kloubní výživu, tedy na jaké složky se máte dívat a co hledat!

gorilla-move-edukativni

Klíčová slova: kloubní výživa, kloubní preparáty, srovnání kloubní výživy, kolagen 2. typu, MSM, glukosamin, chondroitin

 

About Jakub Jiřičný

Manažer GORILLA Fitness Eshop a autor webu GORILLA Academy. Neustále pátrá po řešení v otázkách optimální výžvy aktivního člověka. Dává život suplementům značky GORILLA, jejímž poselstvím je vylepšit člověka v souladu s přírodou.
Líbí se Ti tento článek? Sdílej ho mezi svými :)
About The Author

Jakub Jiřičný

Manažer GORILLA Fitness Eshop a autor webu GORILLA Academy. Neustále pátrá po řešení v otázkách optimální výžvy aktivního člověka. Dává život suplementům značky GORILLA, jejímž poselstvím je vylepšit člověka v souladu s přírodou.