Srovnání výrobků kloubní výživy

kloubni-vyziva-srovnani-produktu-na-trhu-blog-post

Přemýšlíte o kloubní výživě? Proenzi 3 Plus, GS Condro, Colafit, Priessnitz Forte, Kamzík nebo Klokan? 😮 Sledujete reklamy a tápete v tom, po které kloubní výživě sáhnout? Podívejte se na srovnání obsahu účinných látek u těchto kloubních výživ. My jsme byli šokovaní. A co vy?

SROVNÁNÍ KLOUBNÍ VÝŽIVY

Při vývoji GORILLA kloubního balíčku, kdy jsme analyzovali dostupné studie o dávkách a formách účinných látek spojených s funkční kloubní výživou, jsme vypracovali původně interní studii o obsahu účinných látek v jednotlivých kloubních přípravcích, které jsou dostupné na českém trhu.

Výsledek analýzy účinných látek pro funkční výživu kloubů jsme aplikovali do výrobků GORILLA MOVE Fuel (kloubní drink) a GORILLA MOVE Caps (kloubní tobolky), které společně tvoří náš kloubní balíček, ve kterém se navzájem doplňují a podporují.

Je již na vás, abyste porovnali cenu a obsah účinných látek a posoudili, zda je pro vás vybraná kloubní výživa dobrou investicí či nikoliv.


Srovnání kloubních výživ: Klokan, Cemio kamzík, Colafit, GS Condro a GORILLA Move


Srovnání kloubních výživ: Priessnitz Forte s kolagenem, Flextor, FlexCode, Invita Active a GORILLA Move


Srovnání kloubních výživ: Celadrin Locomotive, Proenzi 3 Plus, Geladrink Forte a GORILLA Move

Srovnání kloubních výživ: Klokan, Cemio kamzík, Colafit, GS Condro, Priessnitz Forte s kolagenem, Flextor, FlexCode, Invita Active , Celadrin Locomotive, Proenzi 3 Plus, Geladrink Forte a GORILLA Move

Na co si dát pozor při výběru kloubní výživy

Hlídejte množství čtyř základních složek

Vybíráte-li kloubní výživu, dbejte na množství kolagenu 2. typu, MSM, glukosaminu a chondroitinu. Tyto látky jsou opravdovým pilířem funkčního produktu. Samozřejmě v dostatečném množství v denní dávce.

Kolagen 2. typu je součástí chrupavky [1], zároveň je základem pojivových tkání a tvoří 25-30 % všech bílkovin v těle savců.

MSM je protizánětlivá složka, která podporuje metabolismus a funkčnost kloubní chrupavky. Není typickou látkou pro tvorbu vazivové tkáně. Obsahuje však velké množství síry, která je pro tvorbu tkáně nutná (sirné aminokyseliny). [2]

Glukosamin stimuluje tvorbu glukosaminoglukanů a proteoglukanů, dvou stavebních prvků chrupavky. Je také stavební látkou pro tvorbu vazivové tkáně. Spojuje kolagenová vlákna. [3]

Chondroitin je stavební látkou pro tvorbu vazivové tkáně. Chrání svaly před odbouráváním, zabraňuje rozpadu kolagenu a zesiluje novotvorbu stavebních látek. [4]

Jedna tobolka vás nespasí

Pokud chcete cokoliv léčit nebo vyživovat, je třeba do sebe dostat maximální možnou dávku účinných látek. U kloubní výživy to platí dvojnásob. Tobolky však obsahují 100-500 mg látky. To je nedostatečné množství pro opravdovou změnu vašeho zdravotního stavu. Proto je nutné po určitou dobu přijímat více těchto tobolek denně.

Důležitost protizánětlivé složky

Zánět je obranný mechanismus těla, který nás upozorňuje na problém a paralizuje určitý segment v těle. Příkladem může být zánět v ramenním kloubu v důsledku jednostranného přetížení. Pro účinnou a rychlou léčbu problému potřebujete nejprve odstranit zánět a tím otevřít cestu pro živiny, které obnovují tkáň. Jinak řečeno, pokud vás bolí klouby, musíte urychleně odstranit zánět a následně až pak má smysl přijímat kloubní výživy. Správná kloubní výživa by tedy měla těchto protizánětlivých složek obsahovat dostatečné množství. Dávejte tedy pozor, jestli vámi vybraná kloubní výživa obsahuje například boswelii, enzymy papain a bromelain, vitamín C či E nebo kurkumin.

Menší dávky = lepší vstřebání?

Často se argumentuje, že tělo není schopno využít větší množství účinných látek z preparátu, a proto se prý záměrně dělají výrobky s menším množství účinných látek. Přitom účinná dávka hydrolyzovaného kolagenu je od 3-15 g denně. Je však zajímavé, že tělo dokáže bez problému vstřebat i 30 gramů kolagenu. [studie]

Závěrečné slovo

Jistě jste si v tabulkách všimli, že cena našeho výrobku není z porovnávaných produktů nejnižší. Rozhodnutí, který výrobek si nakonec pořídíte, je samozřejmě na vás. Je však smysluplné platit sice méně, ale za evidentně nefunkční produkt? Nebo si raději připlatít za jeho funkčnost? Polykat prášky jen proto, abyste získali placebo efekt, není přece vašim cílem.

Věřím, že nyní již víte, jak vybírat kloubní výživu a na jaké složky máte dávat pozor.

gorilla-move-edukativni

Klíčová slova: kloubní výživa, kloubní preparáty, srovnání kloubní výživy, kolagen 2. typu, MSM, glukosamin, chondroitin

 

About Jakub Jiřičný

Manažer GORILLA Fitness Eshop a autor webu GORILLA Academy. Neustále pátrá po řešení v otázkách optimální výžvy aktivního člověka. Dává život suplementům značky GORILLA, jejímž poselstvím je vylepšit člověka v souladu s přírodou.
Líbí se Ti tento článek? Sdílej ho mezi svými :)
About The Author

Jakub Jiřičný

Manažer GORILLA Fitness Eshop a autor webu GORILLA Academy. Neustále pátrá po řešení v otázkách optimální výžvy aktivního člověka. Dává život suplementům značky GORILLA, jejímž poselstvím je vylepšit člověka v souladu s přírodou.